Верховна Рада України ухвалила пакет законопроектів стосовно децентралізації адміністративних послуг.

За законопроект "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" № 2983 у другому читанні та в цілому проголосували 247 народних депутатів.

Законопроектом передбачається передача функцій з державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців органам місцевого самоврядування, держадміністраціям, нотаріусам та банкам (за органами юстиції залишається державна реєстрація громадських формувань).

Також, спрощується ряд процедур: скорочення переліку адміністративних послуг за рахунок скасування щорічного підтвердження та щорічної подачі фінзвітності (буде отримуватись з відомчого реєстру органу статистики); скасування паперових виписок та установчих документів та запровадження їх отримання в електронному вигляді через Портал електронних сервісів; запровадження можливості подання електронних документів для проведення всіх реєстраційних дій.

За законопроект "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" № 2982 у другому читанні та в цілому проголосували 252 народних депутатів.

Згідно з проектом закону, вперше в системі державної реєстрації прав пропонується запровадити можливість оскарження рішень дій та бездіяльності органів державної реєстрації прав в адміністративному порядку. Особа, яка вважає, що її права порушено зможе оскаржити відповідні дії чи рішення до територіального органу Міністерства юстиції. Також, ввоиться адміністративна відповідальність за порушення строків державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Ще однією ініціативою, яку ухвалив парламент в цілому, є проект Закону "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо фінансової забезпеченості надання адміністративних послуг органами місцевого самоврядування)" № 2981. За даний проект проголосували 271 народних депутатів.

Необхідність прийняття цього документу, згідно з пояснювальною запискою, обумовлена передачею органам місцевого самоврядування та місцевим держадміністраціям повноважень з надання адміністративних послуг у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та системи надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

Проектом пропонується здійснити перерозподіл надходжень державного та місцевих бюджетів у зв’язку з передачею органам місцевого самоврядування та місцевим держадміністраціям повноваження з надання адміністративних послуг у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та системи надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.Загрузка...

Оставьте первый комментарий