Позачергові парламентські вибори невідворотні - експерт фото

Український політолог Тарас Березовець стверджує, що Раду потрібно розпускати не пізніше ніж за пів року. Про це він написав на свой сторінці в фейсбуці.

"Мій прогноз. Хоче цього влада чи не хоче, Раду доведеться переобирати найпізніше навесні. Потрібно вчасно зкидувати баласт популістів, а іншому випадку події можуть пройти за сценарієм вулиці. Вибачте, кого розстроїв", - пише експерт.

Відомо, що останні декілька днів свідчать про парламентську кризу в Україні. Після відкриття нової сесії ВРУ фракція Ляшка оголосила про вихід з коаліції та відкликала своїх представників з Кабміну та комітетів ВРУ.

Тарас Березовець охарактеризував вихід радикалів з коаліції як технологічний хід для розвалу коаліції.

"Технологічний хід Ляшко на розвал коаліції. Радикали довго й завзято працювали, щоб їх попросили на вихід. Коли цього не сталося, вийшли самі. Думаю, справжня причина зовсім не в конституції, а в тому, що в найближчий час можуть бути оголошені звинувачення в адресу Валерія Вощевського й кримінальні справи по ряду депутатів. По факту, РПЛ йде слід в слід зі Свободою. Доречі, не факт, що всі у фракції згідні з таким рішенням", - написав він.

Також депутат від БПП Микола Томенко впевнений, що коаліція та парламент повинні працювати по-новому, адже в іншому випадку Раду необхідно розпускати та йти на позачергові парламентські вибори.

"Парламент повинен працювати по-новому. Коаліція повинна працювати по-новому. Якщо так не виходить, то тоді йдти на дострокові вибори. Я не розумію іншої логіки подій", - підкреслив парламентар.

Нагадаємо, прихильники та противники прийняття змін до Конституції в частині децентралізація розділили правлячу коаліцію на 2 табори. Фракції БПП та "Нородний фронт" підримують зміни, а РПЛ, "Батьківщина" та "Самопоміч" - принципово проти.

Однак, 2-го вересня, лідер фракції "Самопоміч" Олег Березюк заявив, що війна в Україні перешкоджає виходу з коаліції.

"Ми прийняли сьогодні рішення (залишились в коаліції - ред.) виходячи з двох позицій: ми повинні бути в коаліції, тому що в Україні війна, і коаліція є демократичним інструментом управління країною. Та друге - відповідальність за розвиток країни лежить на нас як на управляючому елементі. Війна і відповідальність тримає нас в коаліції", - сказав він за повідомленням Інтерфакс-Україна.
Загрузка...

Оставьте первый комментарий