Перші особи Української держави виступили зі зверненням з нагоди 31-ї річниці аварії на Чорнобильській атомній станції.

Зі словами подяки до ліквідаторів аварії на ЧАЕС звернувся і спікер Верховної Ради Андрій Парубій. 

«Від імені Верховної Ради України висловлюю вам щиру подяку за ваш подвиг! Українська держава завдяки вам подолала страшну техногенну катастрофу. Ви врятували від поширення смертоносного радіоактивного зараження і Україну, і сусідні європейські країни. Український народ перед вами в неоціненному боргу», - сказав він.

«Трагедія на ЧАЕС закарбувалася в українській історії безпрецедентно величним подвигом ліквідаторів, всіх тих, хто, не вагаючись, ризикуючи здоров'ям і життям, вступив у боротьбі з радіаційним лихом», - заявив глава парламенту. 

При цьому спікер пообіцяв, що Верховна Рада буде робити все можливе для захисту статусу чорнобильця, надання гідної соціальної підтримки та оздоровлення ліквідаторів.

«Минуло понад тридцять років, як шляхом безпрецедентних жертв і героїзму була локалізована пожежа на ЧАЕС. Герої-ліквідатори виконали свій обов'язок – загасили пожежу, але віддали найдорожче - своє життя», - заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов.

За його словами, роки, що минули після аварії, не послабили біль від втрат і страждань, тому не можна забувати як про загиблих, так і тих, хто втратив свої будинки, втратив здоров'я і працездатність, хто потребує посиленого соціального захисту.

«Від дискусій і традиційних закликів прийшов час перейти до практичних заходів щодо створення належних умов для економічної реабілітації та розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення. Разом з усім світом повинні докласти зусиль, щоб не допустити повторення страшної техногенної катастрофи», - зазначив секретар РНБО.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман в свою чергу подякував ліквідаторів, які запобігли ще більшої катастрофи. «31 рік тому на Чорнобильській атомній електростанції сталася найбільша екологічна катастрофа в історії людства. Спасибі героям, які ціною власного життя і здоров'я захистили нас від жахливих наслідків цієї трагедії. Слава живим і вічна пам'ять загиблим!» – заявив голова уряду.

Нагадаємо, 31 рік тому 26 квітня сталася одна з найбільших техногенних катастроф в історії людства - аварія на Чорнобильській АЕС.Загрузка...

Оставьте первый комментарий