Верховна Рада прийняла за основу запровадження концепції рахунку номінального утримувача, яка направлена на спрощення процедури іноземного інвестування, забезпечення захисту інвестицій та є одним із важливих кроків щодо підвищення довіри іноземних інвесторів до депозитарної системи України.

Так, автори законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій» №6141 у поясненні до нього зазначають, що необхідність відкриття відповідно до  законодавства, що діє, прямих рахунків у цінних паперах у депозитарних установах є стримуючим фактором щодо здійснення інвестицій для іноземних інвесторів через відсутність довіри до українських депозитарних установ.

«До того ж процедура відкриття рахунку потребує значної кількості документів, є витратною для інвестора та досить довготривалою. Запровадження концепції рахунку номінального утримувача, запропонованої законопроектом, значно спростить процедуру іноземного інвестування, забезпечить захист інвестиції та є одним із важливих кроків підвищення довіри іноземних інвесторів до депозитарної системи України», – йдеться в пояснювальній записці до документу.

Також законопроект передбачає встановлення вимог до суб’єктів – іноземних фінансових установ, які можуть відкрити рахунок номінального утримувача, особливості функціонування та правового режиму такого рахунку, а також розкриття інформації про власників цінних паперів.

«Одночасно, враховуючи важливість забезпечення розкриття у встановлених випадках інформації про кінцевих бенефіціарних власників цінних паперів, дотримання вимог у сфері фінансового моніторингу, а також належного ведення обліку права власності на цінні папери клієнтів, законопроект передбачає обмеження кола іноземних фінансових установ, що можуть відкрити рахунок у цінних паперах номінального утримувача для обліку прав на цінні папери своїх клієнтів», – йдеться в поясненні до документу.

Водночас, якщо на сьогодні іноземні інвестори здійснили інвестування через глобальних зберігачів, прийняття законопроекту забезпечить розкриття інформації про таких інвесторів.Загрузка...

Оставьте первый комментарий