Верховна Рада України 244 голосами народних депутатів у першому читанні ухвалила проект закону "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)".

Реформа судової системи передбачає зміну юридичного статусу української прокуратури. Відповідно до міжнародних стандартів юридичний статус прокуратури тепер буде закріплено в VIII розділі Конституції України "Правосуддя".

Предметно, з переліку функцій прокуратури пропонується виключити:

  • нагляд за дотриманням прав і свобод людини і громадянина; 
  • нагляд за додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами; 
  • нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

Важливо те, що в рамках змін передбачено проходження переатестації суддів, яке в свою чергу обумовлює автоматичну відставку судді, що значно збільшує прозорість в підборі суддівських кадрів і значно підвищує відповідальність суддів за винесення неправосудних рішень.

Одним з основних положень закконопроекту є збереження права Верховної Ради висловлювати недовіру Генеральному прокурору та відправляти його у відставку

Нагадаємо, що Рада вже попросила КС оцінити законопроект №3524, і 22 січня суд визнав документ конституційним, однак 26 січня Порошенко вніс у Раду доопрацьований законопроект, який відрізняється від першої редакції лише в частині збереження за парламентом права висловлювати недовіру генпрокурору, замість пропонованого спочатку позбавлення Ради такого права.

.Загрузка...

Оставьте первый комментарий