Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки провів «круглий стіл» на тему: «Нова енергетична стратегія України: Інвестиційні можливості та виклики».

пек_15_09_17.jpg

Захід було організовано спільно з Міністерством енергетики та вугільної промисловості України.

Перший заступник Голови Комітету Олександр Домбровський зазначив: “Верховна Рада України 8-го скликання прийняла базові енергетичні закони, що імплементують в українському законодавстві вимоги Третього енергетичного пакету ЄС, а Кабінет Міністрів України схвалив енергетичну стратегію на період до 2035 року “Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність”. Тож перед Україною відкрилися нові завдання - зокрема створення повноцінних ринків природного газу та електричної енергії, відповідно до стандартів ЄС. Збільшення обсягів видобутку газу, зниження енергоємності ВВП та подальший розвиток відновлювальної енергетики – це ключові завдання реалізації енергетичної стратегії. Ухвалені парламентом та урядом рішення є важливими передумовами залучення інвестицій в енергетичну галузь”.

До обговорення долучилися народні депутати України - Ольга Бєлькова та Вікторія Войціцька, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Наталя Бойко, керівник підгрупи «Енергетика та екологія» Групи Європейської Комісії з підтримки України Торстен Веллерт, Віце-президент Європейського інвестиційного банку Вазиль Худак, представники Делегації ЄС в Україні, USAID, Секретаріату Енергетичного Співтовариства, ЄБРР, посольств Норвегії, США, Угорщини, Чехії, Франції, Німеччини, Японії та Канади. Також в обговоренні взяли участь керівники Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, НАК “Нафтогаз України”, ПАТ “Укргазвидобування”, ПАТ ”Укратрансгаз”, НАЕК “Енергоатом”, НЕК “Укренерго”, Державного агентства України з управління зоною відчуження та ДП “Енергоринок”.

Нагадаємо, Верховна Рада України восьмого скликання ухвалила пакет базового енергетичного законодавства, а саме Закон України “Про ринок природного газу”, Закон України “Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг” та Закон України “Про ринок електричної енергії”. Прийняття зазначених законів є одним  з зобов’язань, які Україна взяла на себе, підписавши Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами та ставши членом Енергетичного Співтовариства.Загрузка...

Оставьте первый комментарий