Відповідний законопроект №6212 подав народний депутат, член депутатської фракції Політичної партії "Народний Фронт"  Михайло Бондар. Розгляд законопроекту стоїть у порядку денному засідання Верховної Ради 4 квітня. 

На думку нардепа вугільна промисловість України, що є важливою складовою частиною забезпечення енергетичної незалежності країни, перебуває в кризовому виробничому та фінансово - економічному стані. 

"Головною метою законопроекту є забезпечення стабілізації роботи державних вугільних підприємств на перехідний період, проведення необхідного технічного переоснащення шахт та покращення їх техніко - економічних показників шляхом оптимізації за цей період до 01 січня 2019 року непрофільних активів вугледобувних підприємств, визначення конкретних заходів із зменшення собівартості готової товарної вугільної продукції. Це надасть необхідний час Міненерговугіллю, у тому числі, якісно підготувати визначені ним державні шахти до приватизації, модернізувати існуючий фонд для виходу державних підприємств на самоокупність", - зазначено у законопроекті. 

У пояснювальній записці сказано, що "незадовільний стан державних підприємств вугільної галузі зумовлено взаємодією протягом досить тривалого часу ряду факторів, які за своєю природою мають як об’єктивний, так і суб’єктивний характер. До об’єктивних, на думку депутата, належать:

  • складність гірничо-геологічних умов видобутку вугілля;
  • вкрай недостатні обсяги капітальних вкладень в нове будівництво та на відновлення основних фондів вугледобувних підприємств;
  • недосконалість цінової і тарифної політики залежно від енергетичної цінності вугільної продукції та непрозорості ринку;
  • відсутність коштів для придбання та впровадження сучасної високопродуктивної очисної та прохідницької техніки, транспортних засобів, а також новітніх технологічних рішень ведення видобутку вугілля;
  • відсутність будь-яких реальних кроків щодо приватизації шахт;
  • перебування майже всього майна підприємств під арештом або у податковій заставі.

Також Бондар вважає, що недостатні обсяги фінансування по бюджетній програмі «Державна підтримка вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції» призводить до стійкої невиплати заробітної плати шахтарям у визначені строк. 

"Вже третій рік поспіль вугільні підприємства державної форми власності за відсутності належної фінансової підтримки не в змозі здійснювати необхідні заходи щодо будівництва і технічного переоснащення шахт. За наявності вкрай низького рівня технічного оснащення та технологічного обладнання вугільного виробництва, припинення фінансування за бюджетною програмою « Охорона праці», значним є рівень виробничого травматизму на шахтах України, в тому числі зі смертельним наслідком - перевищує показники інших країн на 1 тонну видобутого вугілля в десятки і навіть в сотні разів. Ситуація майже критична. Не вистачає коштів, навіть, на придбання необхідних засобів індивідуального та колективного захисту шахтарів. Зокрема, на ДП « Львіввугілля» на цей час забезпечення саморятувальниками складає 74% , спецвзуттям - на 50%", - зазначив депутат.

Вугільні підприємства не в змозі також забезпечити своєчасних і в повному обсязі розрахунків за спожиту електроенергію. Борги з якої складають станом на 01. 01. 2017 року вже 5 млрд. 274, 5 млн. гривень.

З метою недопущення подальшого повного розвалу вугільної промисловості України та припинення шляхом банкрутування роботи шахт, які при достатніх виробничих запасах вугілля не можуть надалі самостійно забезпечувати економічну збалансованість і відтворення вугільного виробництва, необхідне вжиття дієвих заходів. В разі відсутності законодавчого акту на заборону стосовно порушення справ про банкрутство державних вугледобувних підприємств в подальшому буде здійснюватися масове накладання арешту на виділені бюджетні кошти, призначені на виплату заробітної плати шахтарям, а також на технічний кредит обсягом 1 млрд. гривень на технічне переоснащення вугільного виробництва.

Тому, як зазначив у пояснювальній записці нардеп, "необхідно призупинити банкрутство і блокування рахунків державних вугільних підприємств на період до 1 січня 2019 року".
Загрузка...

Оставьте первый комментарий