Новий сервіс "Електронні петиції" почав функціонувати, у тестовому режимі, на офіційному сатій ВРУ. Поява петиції реалізується у рамках пріоритетних заходів зі створення у Верховній Раді Електронного Парламенту, повідомляє прес-служба відомства.

Згідно з Розпорядженням Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана, Управління комп’ютеризованих систем Апарату Верховної Ради України визначено технічним адміністратором системи "Електронні петиції", що здійснює заходи з її програмно-технічного супроводження. Данний відділ також здійснюватиме перевірку, реєстрацію, супроводження петиції та виконуватиме інші дії на виконання норм вимогам законодавства.

Громадяни України відповідно до Закону України "Про звернення громадян" зможуть звертатися до Парламенту з електронними петиціями та зверненнями.

Користувачі веб-порталу Верховної Ради можуть обрати для себе такий алгоритм дій:
- переглянути та підписати петиції, збір підписів за які триває;
- переглянути петиції, які вже перебувають на розгляді у Парламенті;
- створити нову петицію.

За інформацією ВРУ, на сайті Парламенту розміщено перелік сфер і галузей життєдіяльності держави, щодо яких користувач може направляти електронне звернення, аби громадянин міг зробити вибір - чи потрібно йому створювати нову петицію, чи така вже існує і потрібно проголосувати за неї. При цьому користувач має заповнити відповідну форму на веб-порталі для авторизації.

Як повідомлялося раніше, у рамках проекту "Електронний Парламент" передбачається переведення єдиного законодавчого органу на електронну систему роботи.

Зокрема, на веб-порталі Парламенту вже запроваджено сервіс "Електронний протокол", у якому містяться статистичні дані про голосування депутатів, топ лідерів та антилідерів голосувань, стенограма пленарного засідання, відповідна аудіо- та відеоінформація; ресурс "Стоп Прогульник!"; публікуються депутатські запити; здійснюються заходи до забезпечення відео- та аудіотрансляції засідань усіх парламентських комітетів; проводиться робота над створенням електронного робочого місця парламентарія; здійснюється перехід до розгляду законопроектів у другому читанні в електронному вигляді тощо.Загрузка...

Оставьте первый комментарий