ВРУ направила до КС оновлений законопроект щодо змін до Конституції в частині правосуддя фото

Верховна Рада України підтримала включення до порядку денного сесії та направлення до Конституційного Суду України законопроекту стосовно внесення змін до Конституції в частині правосуддя. 

За постанову "Про включення до порядку денного третьої сесії Верховної Ради України восьмого скликання законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) і про його направлення до Конституційного Суду України" №3524/П1 проголосували 231 народних депутатів. 

Нагадаємо, що реформа судової системи передбачає зміну юридичного статусу української прокуратури. Відповідно до міжнародних стандартів юридичний статус прокуратури тепер буде закріплено в VIII розділі Конституції України "Правосуддя". Згідно з запропонованими змінами з Основного закону виключається розділ VII, що повністю регламентував статус прокуратури.

Особливе значення має зміна функцій прокуратури. Запропоновані зміни відповідають положенням Конвенції про захист прав людини та основних свобод, практиці Європейського суду з прав людини у сфері кримінального судочинства і європейським стандартам функціонування органів публічного обвинувачення в демократичному суспільстві, керованому верховенством права.

Предметно, з переліку функцій прокуратури пропонується виключити:

  • нагляд за дотриманням прав і свобод людини і громадянина; 
  • нагляд за додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами; 
  • нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

Важливо те, що в рамках змін передбачено проходження переатестації суддів, яке в свою чергу обумовлює автоматичну відставку судді, що значно збільшує прозорість в підборі суддівських кадрів і значно підвищує відповідальність суддів за винесення неправосудних рішень.

В рамках змін, головною поправкою є збереження права Верховної Ради висловлювати недовіру Генеральному прокурору та відправляти його у відставку

Нагадаємо, що Рада вже попросила КС оцінити законопроект №3524, і 22 січня суд визнав документ конституційним, однак 26 січня Порошенко вніс у Раду доопрацьований законопроект, який відрізняється від першої редакції лише в частині збереження за парламентом права висловлювати недовіру генпрокурору, замість пропонованого спочатку позбавлення Ради такого права.

.Загрузка...

Оставьте первый комментарий