Минулого тижня роботи в комітетах, депутати зареєстрували ряд проектів законів та постанов. Видання "Грушевського,5" проаналізувало, хто з депутатів займався законотворчою роботою в тиждень перед виборами.

Так, в період з 20 по 26 жовтня у Верховній Раді було зареєстровано 21 проектів законів та постанов, серед них своїм правом законодавчої ініціативи скористалися Кабмін та Президент:

Кабінет міністрів України запропонував ратифікувати Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про повітряні перевезення.Також на розгляд депутатам надали Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет.

В той час, як Президент поклопотався про можливість ратифікації Протоколу про внесення змін до Марракеської угоди про заснування Світової організації торгівлі.

Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи представили пакет законів:

1. 3200-1 про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо спрямування деяких видів екологічного податку на поводження з побутовими відходами).
2. 3199-1 про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо включення податку за виробництво й імпорт упаковки та товарів в упаковці до екологічного податку).
3. 3198-1 про внесення змін до деяких законів України щодо поводження з побутовими відходами та стимулювання їх використання як альтернативного джерела енергії.

Авторами виступили Домбровський О.Г. Томенко М.В. Кононенко І.В. Крулько І.І. Кіраль С.І. Вознюк Ю.В. Чижмарь Ю.В.Войціцька В.М. Южаніна Н.П.

Окрім цього, Комітет Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю вирішив відхилити 2 законопроекти:

1. Проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про гуманітарну допомогу" щодо позбавлення оподаткування транспортних засобів, які надійшли як гуманітарна допомога сільським, селищним, міським радам.
2. Проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо надання додаткових освітніх пільг учасникам бойових дій.

Також зазначений комітет рекомендував до розгляду закон щодо виплати одноразової грошової допомоги волонтерам, добровольцям, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, та членам сімей загиблих. (Проект Закону №2556а про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо виплати одноразової грошової допомоги волонтерам, добровольцям, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, та членам сімей загиблих.)

За ініціативою народних депутатів зареєстровано 11 законопроектів.

Позафракційний Міщенко Сергій заволів внести зміни до статті 25 Закону України "Про відпустки", а також зареєстрував Проект Закону №3352 про внесення змін до деяких законів України щодо посилення відповідальності за підкуп виборців. Законопроектом передбачається внести до певних законів наступний абзац:

"встановлення судом при розгляді виборчого спору в порядку, передбаченому законом, факту підкупу виборців або членів виборчих комісій кандидатом у депутати, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, їх довіреними особами, політичною партією, місцеві організації якої є суб’єктами виборчого процесу, місцевими організаціями партій та їх уповноваженими особами".

Позафракційний депутат Дідич В. подав законопроект №3347 про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо порушення правил безпеки дорожнього рух.

Народний депутат від "Блоку Петра Порошенко" Мамчур Юрій хоче внести зміни до статті 10 Закону України "Про державні нагороди України" (щодо почесних звань в авіаційній галузі). Його колега по фракції Оксана Продан запропонувала диференціювати розміри штрафів виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів. (Проект Закону №3350)

Бурбак Максим з "Народного фронту" поклопотався абзац четвертий пункту 33 Розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., № 50-51, ст. 572) викласти у такій редакції:
"у Чернівецькій області – будівництва, реконструкції, ремонту, експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування та розбудови пунктів пропуску через Державний кордон України для автомобільного сполучення".

Позафракційний Володимир Парасюк ініціював 2 законопроекти:

1. Проект Закону №3349 про внесення зміни до статті 96 Цивільного процесуального кодексу України щодо розширення переліку вимог, які можуть розглядатися в порядку наказного провадження.
2. Проект Закону №3348 про внесення змін до статті 14 Закону України "Про безоплатну правову допомогу" щодо підвищення доступності безоплатної вторинної правової допомоги для окремих учасників кримінального провадження.

Дмитро Лінько з РПЛ зареєстрував Проект Постанови № 3354 про Звернення Верховної Ради України до суддів, Вищої ради юстиції та співробітників судових адміністрацій щодо стану та перспектив судової реформи та відносин законодавчої і судової гілок влади.



Загрузка...

Оставьте первый комментарий