Віктор Галасюк згадав про проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення ефективного законодавчого процесу, який би налагодив ефективну парламентську роботу депутатів Верховної Ради України. 

Пропозицію народний депутат написав на свої сторінці у Фейсбук.

"Закликаю громадянське суспільство долучитися до промоції законопроекту №3557, через який ми з Олегом Ляшком та Віктором Вовком пропонуємо зробити п'ятницю повноцінним парламентським днем, запровадити інформативний 3-х годинний звіт уряду, а також зобов'язати міністрів/заступників міністрів брати участь у засіданнях профільних парламентських Комітетів", - зазначив депутат.
У пояснювальній записці законопроекту, отриманого на розгляд парламенту 30 листопада 2015 року, зазначається, що:

"Відповідно до діючого Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» передбачено проведення пленарних засідань протягом чотирьох днів пленарного тижня. У вівторок та четвер проводяться два засідання: ранкове та вечірнє, а в середу та п’ятницю проводяться лише ранкові засіданні. При цьому друга половина середи відводиться для роботи народних депутатів у комітетах, тимчасових спеціальних комісіях та тимчасових слідчих комісіях, депутатських фракціях (депутатських групах). А понеділок та друга половина п’ятниці відводяться для самостійної роботи народних депутатів, пов’язаної із здійсненням депутатських повноважень. Також у період проведення пленарних засідань, як правило, щопонеділка проводиться засідання Погоджувальної ради. 

Крім того, у дні проведення пленарних засідань щотижня у п’ятницю відводиться 1 година для запитань членам Кабінету Міністрів України («година запитань до Уряду»), півгодини для оголошення запитів і прийняття рішень щодо їх підтримки та 1 година для виступів народних депутатів України.

На практиці такий формат проведення пленарного засідання у п’ятницю не сприяє законодавчому процесу у Верховній Раді України, а обмежений однією годиною час запитань членам Кабінету Міністрів України не дозволяє в повній мірі реалізувати право депутатських фракцій чи груп та народних депутатів України поставити необхідну кількість запитань до влади та отримати ґрунтовні відповіді".  

Галасюк зазначив, що запропонував Голові ВР Андрію Парубію невідкладно поставити цей законопроект на голосування.

"Треба налагоджувати дисципліну та відновлювати авторитет парламенту!", - каже нардеп.


Загрузка...

Оставьте первый комментарий