FEAO розповів про стимулювання відновлюваних джерел енергетики
Офіс з фінансового та економічного аналізу у Верховній Раді України (FEAO) оприлюднив дослідження "Зарубіжний досвід стимулювання відновлюваних джерел енергетики", метою якого є аналіз нормативно-правового забезпечення механізмів та інструментів стимулювання відновлювальної енергетики в Німеччині та Австрії.
Виявлено, що рамкові та комплексні програми стимулювання розвитку відновлювальної енергетики, зокрема впровадження систем пільгових тарифів, механізмів пільгового оподаткування, низькопроцентного кредитування, субсидіювання, інвестування та імплементація довгострокових енергетичних стратегій, є ключовими елементами скорочення споживання первинної енергії з видобувних копалин та переходу на альтернативні відновлювальні джерела. В публікації розглянуто такі види енергії, як сонячна, вітрова, гео- та сонячнотермальна, гідроенергія, енергія біогазу та біомаси.
В дослідженні проаналізовано механізми підтримки та стимулювання виробництва електроенергії та тепла з ВДЕ в Німеччині та Австрії. Зазначені країни мають довгострокові енергетичні стратегії (Німеччина – до 2050 року, Австрія – до 2020 року) та різноманітні механізми підтримки, такі як низькопроцентні довгострокові програми кредитування, програми субсидіювання та інвестування інсталяції ВДЕ, системи пільгових тарифів тощо.
Окрім того, існують різноманітні державні й урядові тренінгові та сертифікаційні програми заохочення населення і підприємництва з метою підвищення рівня обізнаності щодо переваг використання ВДЕ та поступового заміщення ними традиційної генерації.
Зазначені механізми та інструменти сприяють розвитку різних видів відновлювальної енергетики з метою досягнення поставлених державами стратегічних цілей щодо кінцевого споживання й генерації енергії з ВДЕ та свідчать про застосування комплексних підходів до її стимулювання. Впровадження сталих (довгострокових) рамкових програм для інвесторів може стати ключовим елементом успіху розвитку ВДЕ в країні.
Довідково. Офіс з фінансового та економічного аналізу у Верховній Раді України (ВРУ) створено за підтримки Урядів Німеччини та Великої Британії через проект «Ефективне управління державними фінансами». Цей проект реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Підставою для заснування Офісу став лист про наміри між Апаратом ВРУ, GIZ, Вестмінстерською фундацією за демократію (WFD) та ГО «Ліга інтернів» від 19 листопада 2015 року.
Оставьте первый комментарий