"Україна сьогодні “заробляє на життя” експортом сировини, переказами емігрантів-заробітчан та запозиченнями у МВФ та інших закордонних кредиторів, як результаті, наша країна спеціалізується на бідності" - такого висновку дійшли за результатами круглого столу із всесвітньо відомим економістом Еріком Райнертом «Кінець вільного ринку чи нова глобалізація? Як Україні стати успішною», що проходив за сприяння парламентського Комітету з питань промислової політики та підприємництва та Української асоціації Римського клубу.

У заході взяли участь віце-президент Української асоціації Римського Клубу, асоційований член Римського Клубу, заступник Голови Комітету ВР у закордонних справах Віктор Вовк та Голова Ради Української асоціації Римського Клубу Анатолій Максюта.

На думку Еріка Райнерта Україні треба радикально змінювати “професію”. Ставати виробником, інноватором, підприємцем. За рівнем ВВП на душу населення Україна має лише 21% від того, що має ЄС, 14% від США та тільки 12% від рівня Норвегії.

Як прогнозує The Economist, до 2050 року ВВП України зростатиме в середньому на 1% на рік, а населення України до 2050 року скоротиться до 32 млн осіб. Таке скорочення населення для України прогнозує й Світовий банк.

За словами Еріка Райнерта навіть слабка промисловість – краще, ніж її відсутність, адже деіндустріалізація спричинює відтік населення закордон. "Вільна торгівля може бути ефективною, тільки якщо вона симетрична, тобто відбувається між рівними партнерами. Мікроскопічні квоти на експорт до ЄС вашу економіку ніяким чином не врятують. Загалом, ви ніколи не зможете збагатіти на експорті агропродукції до ЄС” - зазначив економіст.

За його словами Німеччина має позитивне сальдо торгівлі у розмірі 8,9% ВВП, причому в абсоютних цифрах воно більше, ніж у Китаю. В України ж – зовнішньоторговий дефіцит у 3,6% ВВП.

“Україна та багато хто з її сусідів через цей торговий дефіцит йдуть у “боргове рабство”. Шлях виходу з цього? Підтримка власної промисловості задля експорту не сировини, а продуктів з вищою доданою вартістю, плюс девальвація національної валюти, хоча останнє болісно”, – запевнив спікер, наголосивши, що вкрай важливо створювати спеціальні умови для розвитку промисловості, наприклад – забезпечувати податкові преференції для виробників та стимулювати експорт.
Загрузка...

Оставьте первый комментарий