Депутати пропонують запровадити довічне ув’язнення за хабарі фото

До Верховної Ради внесено законопроект про довічне ув'язнення для суддів, прокурорів, слідчих і керівництва силових відомств за хабар в особливо великому розмірі замість нинішніх 8-12 років в'язниці.

Текст законопроекту №4109 на сайті парламенту поки відсутній, проте його основні положення вже прокоментував один з авторів - депутат Костянтин Усов. 

Автори законопроекту пропонують, карати довічним позбавленням волі з конфіскацією майна наступних представників відомств: суддів, голову Вищої ради юстиції, його заступників, членів Вищої ради юстиції; голову Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, його заступників, членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Також за хабар в особливо великих розмірах довічне ув’язнення з конфіскацією майна повинні отримували директор Національного антикорупційного бюро та його заступники, слідчі Національного антикорупційного бюро; міністр внутрішніх справ і його заступники, голова Національної поліції і його заступники, слідчі Національної поліції; генеральний прокурор і його заступники, прокурори, слідчі прокуратури; голова СБУ, його заступники, слідчі СБУ, голова Державної фіскальної служби, його заступники, слідчі Державної фіскальної служби.

Відмітимо, що під хабарем в особливо великому розмірі розуміється сума в 207 тис. грн, яка прив'язана до мінімальної зарплати і при індексації буде змінюватися.

Автори документа хочуть змінити закон про амністію і виключити засуджених хабарників всіх рівнів з переліку осіб, до яких можна застосувати амністію.

Ініціаторами законопроекту стала група з 50 народних депутатів, що належать до різних фракцій.

Нагадаємо, що смертна кара за корупцію існує в Китаї, а також в Північній Кореї, де Кім Чен Ин регулярно карає державних службовців, в тому числі своїх близьких соратників. Зокрема, в січні 2016 року в КНДР стратили начальник Генерального штабу народної армії генерала Лі Ен Гіль, якого звинуватили в тому, що він діяв виходячи з особистої вигоди.Загрузка...

Оставьте первый комментарий