Голова Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорій Немиря вимагає щоб профільні парламентські комітети прискорили розгляд законопроектів щодо захисту прав вимушених переселенців.

Про це повідомляє інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин спільно з Кабінетом Міністрів України та за участі громадських організацій, які допомогають таким громадянам, розглянув перелік законопроектів з числа зареєстрованих у парламенті, які можуть бути запропоновані для першочергового розгляду та ухвалення яких підтримуються органами виконавчої влади і громадськістю.

"Аналіз стану підготовки зазначених законопроектів, свідчить про те, що більшість з них не опрацьовано згідно з вимогами Регламенту Верховної Ради України до розгляду у сесійній залі. Зокрема, частина запропонованих законопроектів не розглянута профільними Комітетами у встановлені Регламентом терміни", - відзначив Немиря.

"У зв’язку з цим просимо дати доручення відповідним парламентським комітетам, на опрацюванні яких є законопроекти з питань забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб в різних сферах суспільних відносин, прискорити підготовку цих законопроектів до розгляду Верховною Радою України" - додав депутат.

Враховуючи, що підготовка цих законопроектів профільними комітетами потребує додаткового часу та на прохання Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, яке у свою чергу також потребує більше часу для підготовки законопроектів у цій сфері, Комітет пропонує тематичний розгляд у парламенті законопроектів з питань захисту прав і свобод вимушених переселенців у лютому – березні 2017 року.

На цей час до розгляду Верховної Ради України Комітетом підготовлено ряд законопроектів з питань громадян, які мають позитивні висновки, узгоджені з органами виконавчої влади та громадським експертним середовищем і можуть бути розглянуті в першому читанні найближчим часом. Мова йде про законопроекти №2481, №3459-1, №5107 та №4022а.

"З огляду на викладене, Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин пропонує розглянути ці законопроекти під час пленарного засідання 19 січня 2017 р. Це надасть можливість підготувати їх до другого читання та внести на розгляд у визначений у лютому-березні цього року тематичний день розгляду законопроектів з питань ВПО", - зазначив Немиря.Загрузка...

Оставьте первый комментарий