Чи зможуть випускники вільно обирати місце роботи? фото

Депутати Верховної Ради не змогли ухвалити законопроект, який передбачає, що випускники вищих навчальних закладів є вільними у виборі місця роботи за винятком випадків, передбачених законом про вищу освіту.

Відповідний законопроект №3312 “Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" (щодо працевлаштування випускників)“, яким передбачена норма вільного вібору місця роботи, направили на повторне перше читання. Проектом передбачається, що вищі навчальні заклади не зобов’язані здійснювати працевлаштування випускників. 

Також Закон про вищу освіту хочуть доповнити нормою відповідно до якої державні органи, до сфери управління яких належать вищі навчальні заклади сприяють працевлаштуванню випускників вишів, що належать до сфери їх управління, здійснюють розподіл випускників вищих військових навчальних закладі (вишів із специфічними умовами навчання) для подальшого проходження служби. 

Діюча ж норма передбачає, що такі держоргани здійснюють розподіл випускників вищих навчальних закладів, що належать до сфери їх управління: - для подальшого проходження служби (для вищих військових навчальних закладів (вищих навчальних закладів із специфічними умовами навчання)); - працевлаштування в заклади охорони здоров’я (для вищих медичних навчальних закладів).

Проект підтримало - 216 депутатів, чого недостатньо для прийняття рішення. Проект викликав суперечки серед депутатів, адже по суті мова йде про те, щоб відмовитись від т.зв. відпрацювання випускниками-медиками. Окремі нардепи побоюються, що такі зміни спричинять дефіцит кадрів у непопулярних локаціях.


Загрузка...

Оставьте первый комментарий