Чи заграють нардепи з МВФ?  фото

Паралельно з приїздом місії МВФ в Україну, у Верховній Раді анонсували необхідність прийняття пакету законопроектів як відповідь на вимоги перед міжнародним кредитором. Чи є це черговим заграванням або маніпуляцією української влади, щоб отримати новий транш в розмірі 1,7 млрд. доларів або це продовження раніше досягнутих домовленостей? Про це розпитали народних депутатів в кулуарах парламенту. Думки розійшлися. Першим запитали позафракційного депутата Олега Петренка:

петренко.jpg

«Україна вже давно та плотно сидить на фінансовій голці МВФ. Зіскочити з неї дуже складно, зараз і спроб особливих не має. Тому, дійсно будуть вимоги МВФ. Їх теж можна зрозуміти, адже це не благодійний фонд і в них свої цілі та задачі. Вони будуть ставити свої умови, Україна намагатиметься з найменшими іміджевими втратами перед населенням виконати ці вимоги. Все буде як завжди. Жодна країна в світі не стала розвинутою через те, що вона користувалася кредитами МВФ. Треба шукати внутрішні ресурси й резерви».


вил.jpg

Депутат від фракції «Опозиційний блок» Олександр Вілкул:

«То, что законопроекты вносятся во время приезда МВФ – это пиар акция перед их прибытием. Украина с МВФ работает более 20 лет и всегда у кредитора были жесткие требования. Но до этого, почти все 20 лет, правительства Украины могли достигать компромиссов, уходить по таким болезненным вопросам как повышение тарифов, относительно налогов на пенсии и т.д. К сожалению, на сегодняшний момент действующее правительство пошло по самому простому пути – ограбить людей. Кредитование – это нормальна международная практика, но не тогда, когда диктуют как грабить население и не диктуют как уничтожать целые отрасли экономики».

куприй.jpg

Позафракційний депутат Віталій Купрій:


«Я думаю однозначно, що світова спільнота у вигляді таких держав як США, представники ведучих європейських країн використовують можливість тиснути на українську владу для того, щоб ухвалювати певні законопроекти. Можливість надання фінансової допомоги є одним з тих елементів тиску. Я не буду зараз оцінювати: погано це, чи добре. З одного боку, дійсно, Петро Порошенко і новостворена коаліція ведуть країну до безодні та ніяких реформ не впроваджують. Можливо тут і є важливість елементу – підтиснути, щоб почались зміни. Але з іншого боку, наприклад, в Мінському процесі – це не припустимо. І казати нам, що поки ви не легалізуєте ЛНР та ДНР і не призначите вибори на Донбасі, то ми не дамо вам допомогу, - це не припустимо».

бере.jpg

Олег Березюк, лідер фракції «Самопоміч»:

«Це не є загравання, ані маніпуляція. МВФ – це партнер з яким треба працювати так як на ринку. Ми постійно повинні бути в дискусії і відстоювати свої інтереси, порівняно з інтересами МВФ. І це є процес постійний, а той хто цього не робить – постійно програє. Ми взагалі маємо пропозицію до Кабінету міністрів вступити в новий раунд переговорів з МВФ. Це не для того, щоб передомовлятися, що було досягнуто раніше, а щоб домовитися про нову угоду, яка буде вигідніша для України і для людей».

На питання в чому ж полягає нова угода депутат відповів: «Попередній уряд дуже фіскально та по бухгалтерські підійшов до так званої оптимізації державних витрат. Вони просто фіскально, математично змінювали ситуацію: відрізали то там кусок, то там і не підходили до цього з відччуттям самого функціонування людини. Тому зараз варто звернути увагу на це. Ну як можна було обкладати податком пенсії? А для бухгалтера можна, для нього це не має значення, а для людини має».

логвин.jpg


Нардеп від фракції «Народний фронт» Георгій Логвинський:


«Враховуючи, що зараз йде певний етап перемовин, ми повинні мати певні козирі. Це дуже важко зараз іде(перемовини - ред.), щоб отримати ці гроші та стабілізувати національну валюту».
Загрузка...

Оставьте первый комментарий