Комуністам від сьогодні заборонено брати участь  у виборах фото

Про таке рішення заявив міністр юстиції Павло Петренко під час брифінгу, в п'ятницю, 24-го липня, повідомляє Interfax Україна.

«Я підписав три накази у відповідності до Закону, які визнають, що Комуністична партія України (КПУ), Компартія (оновлена) та Комуністична партія робітників і селян, зокрема, у своїй діяльності, у найменуванні, у символіці та програмі не відповідають вимогам частини 2 статті 3, частини 1 статті 4 Закону про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного, нацистського та тоталітарного режимів. Правовими наслідками цих наказів є те, що ця політична сила та інші комуністичні партії з сьогоднішнього дня не можуть бути суб'єктами виборчого процесу і не можуть приймати у місцевих, загальнодержавних виборах, президентських виборах», – сказав міністр.


За словами секретаря РНБО Олександра Турчинова, «сьогодні в України день історичної справедливості, адже Компартія та її сателіти втрачають статус та права політичної партії».

Журналісти «Грушевського,5» зв’язалися з лідером Компартії - Петром Симоненко. Він заявив, що такі рішення влади прямо суперечать Конституції України та є нічим-іншим як «політичним шарлатанством» в умовах зниження рейтингів провладних сил.

«Сьогодні заборонили не Комуністичну Партію - сьогодні заборонили виборцям голосувати за інші політичні сили», - заявив він.

За словами Симоненка  комуністи братимуть участь у виборах:

«Реєстрацію ніхто не знімав й діяльність не забороняв» - додав він.

Станом на 2015 рік публічне використання комуністичної та пов'язаної з нею радянської символіки заборонено не менш ніж у 8 країнах Центральної та Східної Європи. В Чеській Республіці діє закон "Про протиправність комуністичного режиму і опору проти нього", в Республіці Польща організації, що проповідують комунізм, заборонені конституцією. Подібні законодавчі акти були прийняті в Латвійській, Литовській і Естонської республіках.Загрузка...

Оставьте первый комментарий