Депутати направили проект нової Конституції в Конституційний Суд фото

Верховна Рада України схвалила направлення проекту нової Конституції України стосовно децентралізації влади в Конституційний Суд України. За це проголосувало 288 народних обранців. Варто зауважити, що дане рішення парламентарі встигли охрестити "історичним" та таким, що "назавжди відокремить Україну від радянського минулого". На засіданні Ради були присутні представники Венеціанської комісії, Ради Європи, уряду та органів місцевого самоврядування України. Також з промовою виступив Президент Петро Порошенко, який саме й ініціював даний проект закону.

В своєму виступі він пояснив ряд спірних положень Основного закону та запевнив, що ніякого "особливого статусу" Донецьк та Луганськ не матимуть. Законодавче регулювання цих територій відбуватиметься згідно попередніх нормативних актів, а саме Закону України "Про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей".

За словами голови держави, децентралізація не торкнеться питань оборони, зовнішньої політики, національної безпеки  та громадських прав і свобод.  Окрім того, він підкреслив, що вперше  за всю історію України, керівництво держави не хоче збільшувати повноваження, а добровільно поступається ними.

"Головне: вперше в історії України і глава держави, і український уряд, який підтримує проект, добровільно поступаються величезним обсягом повноважень, які поки що належать до президентсько-урядової виконавчої вертикалі. По-друге, ми ділимося не лише владою, ми ділимося відповідальністю. Пряма норма оновленої Конституції вимагатиме, щоб будь-яка зміна компетенції органу місцевого самоврядування обов'язково здійснювалася з одночасними відповідними змінами у розподілі фінансових ресурсів”, - зауважив П.Порошенко.

Між тим, голосування не обійшлось без інтриги. Адже Володимир Гройсман відкриваючи засідання, одразу ж оголосив про 30-ти хвилинну нараду голів фракцій, яка тривала більше 2 годин. Здавалося, що єдиної позиції стосовно питань порядку денного парламентарі все ж таки не мають. Під час обговорення, виявилося, що коаліційна більшість немає консенсусного рішення щодо положень Основного Закону, адже "Радикальна партія" та "Самопоміч" вирішили не підтримувати законодавчої ініціативи президента.

Даний факт ще раз засвідчив наявність проблем в коаліції. Більше того, в майбутньому, після висновків Конституційного Суду рада повинна буде схвалили зміни кількістю в 300 голосів народних депутатів, що може бути "нездійсненним".Загрузка...

Оставьте первый комментарий