5 цікавих фактів про Панамський канал фото

15 серпня 1914 року, було запущено в дію Панамський канал.Першим кораблем, який пройшов по каналу став - «Крістобаль». Але офіційне відкриття каналу відбулося тільки 12 липня 1920 року. Ця подія стала знаковою для судноплавства.

Панамський канал уже багато років вважається одним із самих найбільших і найскладніших чудес споруди за всю історію людства. Він з'єднує Карибське море, Тихий океан і Атлантичний океан. Це один з найбільш протяжних водних з'єднань і шляхів в світі. До 1999 року Панамський канал контролювався урядом США, після чого був переданий властям міста Панами. І це пішло на користь, так як дохід у 2000 році склав майже 769 мільйонів доларів, а вже в 2006 - виріс до 1,4 мільярда доларів.1. Економічний прорив

1.jpeg


Будівництво Панамського каналу дозволило суднохідним компаніям добряче заощаджувати. Причина цьому криється в скороченні Морського шляху. До 1914 року суднам доводилося долати практично 23 000 кілометрів між такими містами, як Сан-Франциско і Нью-Йорк. Після завершення будівництва каналу і здачі його в експлуатацію відстань складає близько 9 500 кілометрів.

2. Панамська афера

2.jpg

Перша спроба збудувати канал, який би з'єднав Тихий та Атлантичного океани, була розпочата в 1876 році, коли Французьке географічне Суспільство, надихнулося успішною спорудою Суецького каналу. До 1888 року на будівництво каналу було витрачено 300 млн. доларів, а виконана була лише третина робіт. Проект був повністю зупинений лише в 1894 році. Тоді ж Фердинанд Лесспес і його син, курували проведення робіт, а так само знаменитий творець Ейфелевої вежі Олександр Густав Ейфель були звинувачені в великомасштабному шахрайстві, бездарному управлінні компанією і неправильній витраті коштів, і засуджені до різних термінів тюремного перебування та штрафів.


3. Панамській мор

3.jpg

Неправильна організація робочого процесу, антисанітарія та відсутність медичної допомоги,  призвели до численних жертв серед робітників. Організатори робіт не врахували близькість розташування малярійних боліт, постійні тропічні дощі, розливу річок та жовту гарячку. Є відомості, що в результаті відсутності протиепідемічних заходів загинули щонайменше 20 тис. осіб. Будівництво здобуло погану славу, в газетах того часу писали, що деякі групи робітників привозили з собою з Франції власні труни.


4. Природна альтернатива

4.jpg

Панамський канал - не єдиний водний шлях, що з'єднує Атлантичний і Тихий океани. У штаті Вайомінг є струмок, який поділяється на два потоки. Перший йде на захід до Тихого океану через річки Снейк і Колумбія, а другий - на схід до Атлантичного через Йєллоустон, Міссурі і Міссісіпі. Судно цим струмком не пройде, але риба мігрувати цілком може.


5. Капелюх-обманка

5.jpg

Панамський канал славетний не лише своїм технологічним дивом, але й панамами. Ці незвичні солом'яні капелюхи стали популярними у всьому світі, але мало хто знає, що їхньою батьківщиною є зовсім інша країна. Капелюхи-панами є національним головним убором жителів Еквадору, а свою сучасну назву і шалену популярність отримали завдяки робітникам, які, в такий спосіб, захищались від спеки.
Загрузка...

Оставьте первый комментарий