5 найстаріших банків світу фото

Слово «банк» походить від італійського banco – лавка або ослін, на якому розкладали та обмінювали монети.
Зараз під банками розуміють заклади, які керують фінансовими операціями, пов’язаними з грошима, цінними паперами, дорогоцінним камінням та нерухомістю.
Вашій увазі представляємо ТОП-5 найстаріших банків світу, які функціонують і дотепер.

1. Перше місце посідає Banca Monte dei Paschi di Siena, 1472 рік, Італія.

Банк був заснований 27 лютого 1472 року Генеральною Радою Сієнської Республіки для видачі займів, з низькими відсотковими ставками, для бідних жителів. Це найстаріший банк в світі, який працює і по сьогодні. Має більше 2000 відділень та 4,5 мільйони вкладників. А в центральній штаб-квартирі банку зберігається колекція витворів мистецтва та історичних документів, які належать банкові і недоступні для широкого загалу. 

bank_01.jpg


2. Berenberg Bank, 1590 рік, Німеччина.

Банк було засновано в Гамбурзі братами Беренберг Гансом та Полем, які приїхали сюди з Антверпена, Бельгія. Пізніше до них приєднався Джон Госслер. Гербом банку є сукупність двох гербів сімей Беренберг та Госслер. Спочатку компанія займалась імпортом та експортом тканини, але швидко перекваліфікувалась і на інші товари. Славу і свій капітал організація здобула в 17 столітті. Коли почала інвестувати в судноплавство.

bank_02.jpg

3. Stadsbank van Lening, 1614 рік, Нідерланди.

Кредитний банк в Амстердамі було засновано у 1614 році. Банк складається з шести відділень, двох магазинів та аукціонного будинку. Банк приймає в якості застави вироби з дорогоцінних металів та каміння, а також велосипеди, музичні інструменти та цифрову техніку. У разі, якщо застава не була викуплена, всі речі відправляються в аукціонний будинок або в магазини компанії.

bank_03.jpg


4. Sveriges Riksbank, 1668 рік, Швеція.

Вважається найдавнішим існуючм світовим банком. Це друга спроба швецьких банкірів створити власний фінансовий дім. Банку передував Стокгольм Банко, але через неконтрольовану видачу кредитів, він збанкрутів, а його керівника було засудженно до страти. Саме тому Sveriges Riksbank вважається банком з найсуворішими кредитними умовами.

bank_04.jpg5. C.Hoar&Co , 1672 рік, Англія.

Це англійський приватний банк, найстаріший з банків Великобританії та п’ятий найстаріший банк в світі. Заснований він був в 1672 році, сером Річардом Хоаре. Річард Хоаре був успішним ювеліром, що дозволило йому мати безпечне приміщення та всі необхідні ресурси. Саме через такі умови, йому почали приносити гроші та дорогоцінності на збереження. Це є диний банк, який жодного разу не переходив до інших власників. Банком керує вже одинадцяте покоління прямих нащадків Хоаре. 

bank_05.jpgЗагрузка...

Оставьте первый комментарий