Зміна формату АТО: Бутусов приголомшив новою заявою


06.09.2017 20:47:00У Законі про реінтеграцію окупованих територій Донбасу передбачена зміна формату АТО, однак на практиці це не означатиме нічого.

Таку думку виданню "Гордон" висловив журналіст та військовий експерт Юрій Бутусов.

"Все залежить від того, що буде стояти за цими словами. Якщо це просто перейменування, то навряд чи воно щось сильно змінить. Якщо ж буде відповідна нормативна база, що забезпечує результат, то чому ні? Хоча, звичайно, краще було б створено єдине командування з управління всіма державними структурами на Донбасі. Тоді б керівники держструктур і військове командування отримали повноваження для ефективного ведення бойових дій і забезпечення життєдіяльності регіону. тобто починати завжди потрібно з комп'ютерні систем я. Я вітаю план реорганізації управління бойовими діями. А просто в перейменування АТО я сенсу не бачу ", - зазначив журналіст.

Він акцентував увагу на тому, що Київ погоджує дії, що стосуються ситуації на сході країни, зі своїми західними партнерами.

"Ми називаємо війну війною. Але це лише фігура мови. І потрібно розуміти, які міжнародно-правові наслідки матиме оголошення війни Росії і чи здатні ми в нинішньому стані вести таку війну. Махати шашкою не варто. Необхідно розуміти концепцію війни. Наші дії ми погоджуємо не тільки всередині країни, а й з нашими західними союзниками. Добре це чи погано - ми побачимо в результаті. На даний момент бойові дії практично зупинені, але до них потрібно ставитися як до війни, а не просто називати їх "війною". Головна проблема - у нас немає цілей і немає стратегії. Це напружує учасників АТО і українське суспільство ", - підкреслив Бутусов.
Як відомо, раніше Бутусов заявив, що російська війська на кордоні з Україною відпрацьовують сценарій вторгнення, яке має здійснюватися у якомога коротші терміни, тому і відбуваються часті переміщення військової техніки.

На його думку, масові пересування військової техніки у бік України, можуть бути пов'язаними з тим, що російські війська проводять ротацію та навчання на кордоні з Україною, відтак відпрацьовують сценарій вторгнення.

"Армія – інструмент впливу, і вона повинна бути постійно готовою до певних ситуацій. Наприклад, вони відпрацьовують варіант протидії українським діям, варіант певних наступальних дій проти України. Для цього вони постійно піднімають частини за тривогою та відпрацьовують певні сценарії", – підкреслює фахівець.

Водночас він зауважив, що Росія має сценарій наступу не лише Донбасі, а, судячи з концентрації угруповання, ще й на Харківську область.

У цьому контексті Бутусов нагадав про події, що передували війні в Грузії 2008 року.

"За рік до цього Росія провела навчання "Кавказький рубіж" з відпрацювання зосередження військ на кордоні з Грузією. Коли почалася війна, у них був відпрацьований план, і низка підрозділів цю задачу виконували. Тому вони змогли досить швидко організувати вторгнення", – зазначає журналіст.

Крім того, він переконує, що у Кремлі зробили висновки з подій 2014 року.

"У РФ провели реформу армії, яка є націленою на те, щоб, як тільки буде відповідна політична обстановка, вторгнення в Україну здійснювалося в якомога коротші терміни", – резюмує військовий експерт.

Нагадаємо, раніше ІА "Грушевського,5" повідомляло, що Огризко назвав план звільнення Донбасу з-під окупації ворога.Подписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте - все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.

Новости партнеров