За порушення резолюції Ради Безпеки, КНДР загрожують жорсткі санкції  фото

На надзвичайному засіданні, Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію, в якій засудила проведений КНДР запуск балістичної ракети. Резолюція стала відповіддю на небезпечні і серйозні порушення статуту ООН.

Підтримали документ 14 країн – членів Ради Безпеки. Також засуджуючу позицію прийняв Китай, який вважається союзником КНДР. З відповідною критикою на адресу Пхеньяна виступили ряд держав і міжнародних організацій.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав КНДР припинити провокаційні дії і дотримуватися зобов'язань перед міжнародною спільнотою.  Генсек вже неодноразово заявляв про готовність співпрацювати з усіма сторонами аби домогтися контрольованого ядерного роззброєння Корейського півострова.

Представник Венесуели при ООН Рафаель Рамірес, який головує в цьому місяці, заявив, що члени Ради Безпеки рішуче засудили цей запуск, бо він став серйозним порушенням резолюцій Ради Безпеки. Також Рамірес відзначив, що Рада безпеки вже розробляє нову резолюцію із санкціями щодо Пхеньяна.

З критикою запуску також виступив генсек НАТО Єнс Столтенберг. Він заявив: «НАТО продовжує закликати владу Північної Кореї діяти відповідно до своїх зобов'язань в рамках міжнародного права, на погрожувати запусками чи здійснювати запуски з використанням ракетних технологій, а також утриматися від будь-яких подальших провокаційних дій».

Постійна представниця США при ООН Саманта Пауер заявила: "Ми гарантуємо, що Рада Безпеки накладе серйозні покарання. Останні порушення з боку КНДР вимагають, щоб наша відповідь була ще сильнішою".

Нагадаємо, що одразу після запуску, у Вашингтоні оприлюднили офіційну заяву Держсекретаря США Джона Керрі. Голова Державного департаменту заявив, що США рішуче засуджують пуск ракети у КНДР, бо це грубе порушення резолюцій Ради Безпеки ООН щодо використання Північною Кореєю технологій балістичних ракет. Також Керрі відмітив, що це вже не перша спроба провокацій КНДР, які загрожують не тільки безпеці на Корейському півострові, а й в усьому регіоні, а також США.

Відмітимо, що Сполучені Штати і Китай почали обговорювати резолюцію про санкції щодо Пхеньяна після ядерних випробувань ще 6 січня. Однак Китай, який має право вето в Раді Безпеки ООН, не погоджувався на жорсткі санкції проти Північної Кореї.

Нагадаємо, в ніч на неділю Північна Корея здійснила запуск ракети дальньої дії з випробувального полігону на північному заході країни. Відповідне повідомлення було поширене урядом Японії. За наявними даними, запуск був здійснений о 09:31 за місцевим часом (2:31 за Києвом).Загрузка...

Оставьте первый комментарий