Юнкер застерігає східноєвропейські країни щодо "Північного потоку-2" фото

Введення в дію газопроводу "Північний потік-2" змінить ситуацію на ринку газу в Європі, заявив голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер в листі, адресованому лідерам восьми східноєвропейських країн. Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на документ, наявний у його розпорядженні. 

За даними агентства, лист, датований 3 червня, відправили владі Угорщини, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Словаччини, Чехії та Естонії.

Реалізація проекту "Північний потік-2" не повинна проходити поза правовим простором або виключно за російськими законами, йдеться в листі Юнкера. 

Глава Єврокомісії підкреслив, що ніхто не повинен діяти на шкоду конкурентам і споживачам.

Критику щодо "Північного потоку-2" Юнкер висловив також і у виступі на міжнародному економічному форумі в Санкт-Петербурзі 16 червня. 

"Ми повинні бути впевнені в тому, що всі країни Центральної та Східної Європи мають рівний доступ до поставок енергії", - заявив він. "Мені дуже подобаються трубопроводи, які з'єднують, а не роз'єднують", - додав глава Єврокомісії.

Нагадаємо, що березні лідери Угорщини, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Словаччини, Чехії та Естонії направили Юнкеру листа, в якому висловилися проти будівництва російського газопроводу. Якщо проект буде реалізований, це потягне за собою "потенційно дестабілізуючі геополітичні наслідки", вказувалося в документі. Європейські лідери тоді нагадали, що через події в Україні поставки російського газу в Європу мають яскраво виражений політичний підтекст.Загрузка...

Оставьте первый комментарий