Якою буде пенсія після зростання "мінімалки"


17.12.2016 20:30:00Пенсія українців наступного року зросте. Передбачається, що понад п'ять мільйонів пенсіонерів отримають підвищення, розміром 300 грн. Також відбудеться індексація пенсійних виплат та їх зростання внаслідок підвищення розміру мінімальної зарплати.

"11% ВВП йде на виплату пенсій, на дотацію. Ці гроші повинні були бути направлені на розвиток освіти, на дороги, на медицину, на інфраструктуру. А ми змушені з бюджету забирати останні гроші, яких і так мало, для того, щоб просто наших пенсіонерів утримувати на тому злиденному рівні, який сьогодні є", – розповів міністр соцполітики в інтерв'ю "Сегодня.uа" Андрій Рева.

Проте, за оцінками самого Пенсійного Фонду, максимальний ефект, на який можна розраховувати в результаті різкого зростання "мінімалки", – зниження дефіциту фонду. Але і після цього грошей на пенсії не буде вистачати у фонді і державі, і, як і раніше, доведеться покривати "дірку".

Доходи від єдиного соціального внеску повинні повністю компенсувати потреби ПФ, впевнений експерт групи "Пенсійна реформа Реанімаційного пакету реформ" Віталій Мельничук.

"Ще до зниження процентної ставки ЄСВ зібраних коштів не вистачало на пенсії, зараз же ситуація значно загострилася: дефіцит в цьому році зріс на 45 мільярдів гривень", - поясниє Мельничук.

Нагадаємо, раніше Грушевського, 5 повідомляв, що українці, які мають переплату по субсидіях зможуть у будь який момент використати її, приміром, пропустивши один місяць у сплаті комуналки.Подписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте - все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.

Новости партнеров