Як знизити ризик військового зіткнення між Росією і НАТО фото
Аналітики центру «European Leadership Network» (ELN), оприлюднили звіт під назвою, «Уникнути війни в Європі: як знизити ризик військового зіткнення між Росією і НАТО»

Загально-європейська цільова група зі співробітництва у Великій Європі, висловила свою стурбованість з приводу можливої ескалації військової кризи у відносинах між Росією і Заходом. Група співробітництва складається з посадових осіб європейських країн, в тому числі з колишніх міністрів закордонних справ і міністрів оборони з Великобританії, Польщі, Росії, Німеччини, Туреччини та Франції. Група закликала до створення нової угоди між НАТО і Росією, яка має запобігти випадковим інцидентам чи прорахункам, які можуть призвести до ескалації конфлікту чи військового протистояння.

Цільова група експертів, у новому звіті, описала підвищення військової активності в Європі за останні місяці. Також запропонувала новий військовий договір, взявши за зразок нещодавню військову угоду між США і Китаєм, яка має запобігти військовим інцидентам в Східно-Китайському морі та на інших прилеглих до китайського кордону територіях.

У документі вказані конкретні пропозиції, а саме:

- Рада Росія-НАТО має бути негайно скликана для термінового обговорення можливого Меморандуму про взаєморозуміння між НАТО, країнами партнерами Альянсу та Росією. Меморандум має бути погоджений за правилами морської та повітряної безпеки у разі зіткнень між сторонами.
Меморандум про взаєморозуміння має бути змодельований на базі підписаної угоди між США та Китаєм в листопаді 2014 року.

Угода буде включати в себе:

- Встановлені принципи та процедури комунікації, які мають бути дотримані, у разі зіткнень між військовими суднами та повітряними силами.
Зобов’язати кожну сторону про своєчасне попередження про небезпеку, військові навчання та використання реальної зброї, якщо такі будуть проходити в безпосередній близкості з кордонами іншої сторони.
Зобов’язати кожну сторону, своєчасно повідомляти про маневри військових суден та військових літаків. Також, за зразком угоди між США і Китаєм, дана угода має містити перелік дій, яких слід уникати, щоб не спровокувати конфлікт. Тож це буде включати:

Уникання симуляцій атак, направлення зброї, ракет, радарів управління вогнем, торпедних апаратів або інших видів зброї у напрямку військових літаків, військових суден, що перебувають на межі зіткнення.

Угода буде включати:

Погодження радіочастот та спеціального вокабуляру, які будуть використовуватися у разі виникнення труднощів у комунікації між двома сторонами, що зустрілися.
Положення про щорічні зустрічі між старшими офіцерами усіх сторін, для обміну інформацією про будь-які події, що відбулись і пов’язані із застосуванням угоди на практиці.
Цей договір забезпечить багатосторонню угоду, що розширить дві вже існуючі угоди, що діють між США і Росією. Це, угода про запобігання інцидентів у відкритому морі 1972 року, і угода 1989 року про запобігання небезпечних військових інцидентів.

Ця угода забезпечить конкретний багатосторонній спосіб більш ефективно управляти деякими з ризиків у Європі.

Сторони, які підписали дорожню карту угоди:

Малкольм Ріфкінд (колишній МЗС Великобританії і міністр оборони)

Дес Браун (колишній міністр оборони Великобританії)

В’ячеслав Трубніков (колишній директор зовнішньої розвідки Росії)

Ігор Іванов (колишній міністр закордонних справ Росії)

Адам Даніель Ротфельд (колишній міністр закордонних справ Польщі)

Пол Quiles (колишній міністр оборони Франції)

Оздем Санберк (колишній турецький заступник міністра закордонних справ)

Фолькер Рюе (колишній міністр оборони Німеччини)

Олексій Громико (заступник директора Інституту Європи Російської Академії наук)

Тар’я Кронберг (колишній фінський депутат Європарламенту, колишній директор Копенгагенського інституту досліджень проблем миру)

Ана Паласіо (колишній міністр закордонних справ Іспанії)

Малкольм Ріфкінд (колишній МЗС Великобританії і міністр оборони)

Ігор Юргенс (Голова правління Інституту сучасного розвитку, віце-президент Російського союзу промисловців і підприємців)

Тоні Брентон (колишній британський посол в Росії)

Хікмет Четін (екс-міністр закордонних справ Туреччини)

Цільова група випустила свою доповідь за підтримки незалежного дослідницького консорціуму мозкових центрів: Європейська Мережа лідерів у Лондоні, російська Рада з міжнародних справ у Москві; Польський інститут міжнародних справ у Варшаві та Міжнародна Стратегічна науково-дослідницька Організація в Анкарі.Загрузка...

Оставьте первый комментарий