Введення миротворців на Донбас ще не означає кінець війни, - експерт


11.10.2017 20:26:00Введення миротворців на Донбас не означає негайного припинення українсько-російського конфлікту. Він може тривати ще до десяти років. 

Є простий приклад Боснії та Герцеговини, куди були введені миротворчі війська. Але досі великою помилкою є вважати її єдиною державою.

Таку думку в ефірі  ZIK висловив головний редактор інтернет-видання «РБК-Україна» Сергій Щербина.

«Введення миротворчого контингенту на Донбас – це не синонім припинення українсько-російського конфлікту. Якщо введуть миротворців, то ця історія триватиме ще близько десяти років. За великим рахунком, це консервація того стану, який є на сьогоднішній день. Так, це справді зупинка конфлікту, що розгоряється, там більше не воюватимуть і не доведеться призивати людей в армію та відправляти на війну», – пояснив Сергій Щербина.

Проте він зауважив, що це не означає, що Донбас в найближчій перспективі повністю повернеться під контроль України і там піднімуть український прапор.

«Є простий приклад Боснії та Герцеговини, куди були введені миротворчі війська. Але досі великою помилкою є вважати її єдиною державою. Тобто це тріумвірат, яким правлять три представники католицької, православної та мусульманської спільнот», – розповідає журналіст.

Тому, за його словами, якщо це питання не вирішене в Боснії, яка є меншою за Донбас, то у нас це питання швидко не вирішиться навіть у випадку введення миротворців.

«Але судячи з того, як про це говорить Президент, ризикну припустити, що для нього це питання дуже важливе. Наскільки я розумію, до цього його підштовхують президентські вибори, що наближаються», – припускає він.

Нагадаємо, раніше ІА Грушевського,5 повідомляло, що у Кремлі не залишать Донбас у спокої з єдиної причини.Подписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте - все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.

Новости партнеров