Європейський суд з прав людини не допоможе Сенцову фото

Адвокат політв’язня Росії Олега Сенцова заявив про можливе звернення в Європейський суд з прав людини у випадку недієздатності апеляції у Верховному суді, повідомило Радіо Свобода.

"Ми розраховували на більш м’який вирок, але отримали 20 років, як і обіцяли Сенцову співробітники ФСБ, які його затримали. Будемо оскаржувати в Верховному суді, він більш об’єктивно дивиться на такі справи. Я даю 20% на те, що після апеляції щось зміниться у вироці. Суд не прийняв наші доводи того, що ані Сенцов, ані Кольченко не мав відношення до “Правого сектору”, а також проігнорували заяву про катування", — заявив Дмитро Дінзе.

Існує величезний сумнів, щодо можливого звільнення Сенцова та Кольченко за рішенням ЄСПЛ. Не дивлячись на те, що Європейський Суд з прав людини — міжнародний судовий орган, юрисдикція якого поширюється на всі держави-члени Ради Європи, що ратифікували Європейську конценцію про захист прав людини та основних свобод. Навіть, враховуючи факт, що поки-що не зафіксовано жодного випадку невиконання рішення Європейського Суду з прав людини країнами-членами Ради Європи.

Адже, Росія вже розпочала процес вибіркового виконання рішень ЄСПЛ.

Відомо, що на початку липня поточного року, група депутатів Державної Думи РФ звернулися до Конституційного Суду країни стосовно питання виконання рішень Європейського суду з прав людини на території РФ. Згідно матеріалів суду, депутати з усіх фракцій Держдуми оскаржували ряд норм діючого законодавства, які, на їх думку, забов’язують суди та інші державні органи беззаперечно виконувати рішення Європейського суду з прав людини навіть всупереч положенням Конституції РФ.

Як вважають депутати, які підписали даний запит, ряд рішень ЄСПЛ мають своєю кінцевою метою розмивання кордонів державного суверенітету РФ, який заснований на верховенстві Конституції Росії та пріорітеті юрисдикції КС Росії як єдиного органу влади, уповноваженого здійснювати конституційний нагляд”, — пояснив Перший заступник голови комітету з питань бюджету та податків Олександр Тарнавський.

Крім того, 14 липня, Конституційний Суд РФ постановив, що рішення Європейського суду з прав людини може бути виконане лише за умови,якщо воно не суперечить Основному закону. Як повідомив суддя КС Сергій Маврін, якщо постанова ЄСПЛ, винесена за скаргою проти РФ, суперечить Конституції, то таке рішення не може бути виконано. Також він підкреслив, що в більшості випадків колізії між Конституцією РФ та Конвенцією з прав людини не виникає, однак Росія все ж таки може не виконувати взяті на себе міжнародні забов’язання в окремих ситуаціях.

Нагадаємо, що 25-го серпня Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив Олега Сенцова до 20 років суворого режиму. Активіст Олександр Кольченко отримав 10 років ув’язнення.

Українців звинувачують в організації терактів в Криму та створенні терористичної організації. Вони були арештовані навесні 2014-го року на території окупованого Криму.

Фото ubr.ua
Загрузка...

Оставьте первый комментарий