Наразі заяви про те, що США можуть відновити мирний план по врегулюванні конфлікту на Донбасі, не мають підґрунтя. Адже незрозуміло, хто цим займатиметься. До того ж, коли американці намагались вплинути на Росію у Женевському форматі, це не дало жодних результатів.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту висловив директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

Інформація, яку оприлюднило видання  "The Washington Post" про те, що США хочуть перезапустити мирний план щодо врегулювання ситуації в Україні, не підкріплена реаліями сьогодення.

"Свого часу Обама доволі красномовно сказав Меркель, аби вона займалась цією проблемою, оскільки саме Німеччина має найструктурніші стосунки як з Україною, так і з Росією. До того ж, значною мірою, саме зусиллями Меркель тодішній французький президент Франсуа Оланд опинився у цій зв‘язці", – зазначив Семиволос для видання ZIK.

На його думку, хоча Мінський процес працює, він ніяк не наближає нас до звільнення захоплених територій. Це може відбутися лише в результаті колапсу або якихось серйозних трансформацій і системних змін в самій Росії.

Додамо, раніше Семиволос повідомив, що врегулювати питання повернення окупованих територій Донбасу мирним шляхом неможливо, адже жоден із запропонованих Україною спосібів врегулювання конфлікту Росію не влаштує. Єдиним виходом зміг би стати військовий наступ.

"Європа з самого початку хотіла заморозити конфлікт на Донбасі. Коли ти не можеш вирішити ситуацію, її краще заморозити. Так буде до тих пір, поки не дозріють умови для повернення окупованих територій – поки існує Росія у своєму нинішньому форматі, поки є цей президент, поки відсутні адекватні політичні еліти. Єдиний альтернативний варіант – військова операція. Але на даний момент вона неможлива. Тому підписання даного документа, напевно, не найгірший варіант", – зазначив Семиволос.

На його думку, ризик відновлення повномасштабного конфлікту на Донбасі продовжує збережуться.

"Все буде залежати від того, яка буде створена модель. Діалог без участі в ньому Росії втрачає всякий сенс. Врегулювання ситуації на Донбасі без військових дій поки виглядає нереалістичним. Складно уявити собі формат переговорів, який задовольнить Україну без умови повернення контролю над кордоном. Але Росія на це не піде. Тому є ризики відновлення повномасштабного конфлікту", – підкреслив Семиволос.

Нагадаємо, раніше ІА "Грушевського,5" повідомляло, що екс-радник Путіна озвучив варіант для миру на Донбасі.Загрузка...

Оставьте первый комментарий