Центральна виборча комісія Вірменії заявляє, що за попередніми результати, виборці схвалили конституційні зміни, які змінять форму правління в країні з президентської на парламентську - повідомляє Радіо Свобода.

З 93% учасників референдуму 6 грудня 63,5% проголосували на користь змін, запропонованих президентом Сержем Сарґсяном.

Остаточні результати будуть опубліковані за тиждень. 

Президент Вірменії тепер буде обиратися не на 5, а на 7 років, не на прямих виборах, а депутатами та обраними представниками місцевого самоуправління. 

Опозиція заявила, що ці зміни покликані залишити Сарґсяна при владі і після завершення його терміну у 2018 році.

Опозиційний Вірменський національний конгрес (ВНК) заявив, що не визнаєпопередніх результатів виборчої комісії. Опозиціонери заявляють про серйозні порушення в день голосування. Лідер ВНК Левон Зурабян заявив, що уряд забезпечив позитивний результат під час референдуму через вкидання бюлетенів, багаторазове голосування і підкуп виборців. Він також заперечив дані, що майже половина виборців взяли участь у референдумі.

Уряд запланував проведення референдуму 6 грудня після того, як президент Серж Сарґсян запропонував поправки до конституції, стверджуючи, що зміни «зроблять співпрацю між різними гілками влади більш ефективною» і сприятимуть економічному розвитку та захисту прав людини.

Цілодобові акції протестів в Єревані почалися ще 1 грудня.Загрузка...

Оставьте первый комментарий