В Мінську домовлялися про припинення вогню, цього разу до 1 вересня фото

Спецпредставник ОБСЄ в Україні Мартін Сайдік заявив, що сторони домовились припинити вогонь на сході України, по всій лінії зіткнення, до 1 вересня. Це дасть можливість дітям піти до школи.

Також, спецпредставник відзначив про посилення протистояння за останніх кілька тижнів, і пообіцяв, що ОБСЄ перевірить, як виконуються домовленості.

«Хотів би висловити свою глибоку стурбованість у зв‘язку з недавнім збільшенням числа порушень режиму припинення вогню і погіршенням ситуації з безпекою на сході України», – сказав Мартін Сайдік.

Також, представник, так званої, «ЛНР» Владіслав Дейнего, повідомив, що сторони, окрім перемир’я обговорили особливий статус Донбасу, та не дійшли згоди.

«Прозвучала досить цікава, достатньо зважена пропозиція – з 1-го вересня повністю припинити обстріли. Ця пропозиція знайшла відгук практично з усіх сторін. На сьогодні є надія, що з 1-го вересня нам вдасться зупинити взаємні обстріли», – заявив Дейнего.

Читайте також: Військові дії в Україні не припиняться до 2017 року — Тука

На європейському рівні теж не припиняється робота над врегулюванням ситуації на Донбасі.

«Тристороння контактна група має працювати у своєму форматі, і такий формат є правильним», — заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель на прес-конференції в Берліні. «Мінські домовленості залишаються фундаментом мирного врегулювання в Україні», — наголосила пані Меркель.

Після перемовин з Франсуа Олландом та Анґелою Меркель, Петро Порошено зустрівся у Брюсселі з головою Єврокомісії Жаном-Клодом Юнкером.Загрузка...

Оставьте первый комментарий