Українським громадянам дозволили самостійно обирати час виходу на заслужений відпочинок. Відтак, відтепер вихід на пенсію залежатиме від кількості та розміру сплачених внесків на рахунок Пенсійного фонду України.

Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева і додав, що лише незначна частина українців у 2025 році вийде на пенсію за віком - 8% чоловіків та 10% жінок.

"Наша ідея в тому, щоб зробити диференційованим час виходу на пенсію. Кожен майбутній пенсіонер визначить його сам, в залежності від того, як платив внески", - зазначив Андрій Рева, пише Мінсоцполітики.

За словами міністра, зараз в країні із 26 мільйонів працездатних українців внески сплачують лише 10 млн. осіб, тому необхідно відновлювати сплати внесків у повному обсязі.

"Повинен виконуватися контракт поколінь. Я працюю - плачу внески, мої діти працюють - платять внески. Нинішні пенсіонери свій контракт виконали, а ті, хто сьогодні працюють, виконують його лише на 40%", - пояснив Рева. 

Міністр підкреслив, що слід переходити до розробки і впровадження пенсійної реформи, інакше Пенсійний фонд "незабаром звалиться".

За словами Реви, вона буде розроблятися за безпосередньої участі широкого кола фахівців, у тому числі представників Світового банку. Перші ключові позиції реформи будуть представлені вже через два місяці.

Нагадаємо, раніше інформаційне агенство Грушевського, 5 повідомляло, що МВФ рекомендував Україні утриматися від запровадження пенсійної накопичувальної системи. Загрузка...

Оставьте первый комментарий