Українці не готові купувати зброю для самозахисту – опитування


11.01.2017 17:58:00Київський міжнародний інститут соціології провів дослідження, у ході якого запитав українців чи готові вони купувати легальну зброю для самозахисту.

Повідомляється, що дослідження відбувалось 28 листопада по 16 грудня 2016 року в 110 населених пунктах у всіх областях України, окрім автономної республіки Крим.

У Донецькій і Луганській областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюється Україною. В результаті польового етапу було зібрано 2040 анкет.

Відтак, відповідаючи на запитання про те, чи правоохоронні органи справляються із забезпеченням особистої безпеки громадян, а також із захистом їхнього майна, українці відповіли таким чином: 31,6 % опитаних сказали, що частково справляються, 31,4 % - не справляються зовсім, частково не справляються відповіли 23,2% і лише 6,2 % опитаних відчували себе повністю захищеними з боку правоохоронців.

Відповідаючи на твердження про те, чи наявність у законослухняних громадян легальної вогнепальної зброї здатна зменшити рівень злочинності в Україні, схвально відповіли лише 10,8% опитаних, 44,9 % категорично не погодились із таким твердженням, 22,1% опитаних відповіли, що скоріше не погоджуються із таким твердженням і 12,5% запевнили, що скоріше погоджуються.

Твердження про те, чи громадяни мають отримати право захищати власне майно та свою безпеку у себе вдома, зберігаючи там вогнепальну зброю, якщо вона придбана та зберігається легально та під жорстким контролем держави отримало такі результати:

- Так, погоджуюся – 16,8%
- Скоріше погоджуюся – 18,5%
- Скоріше не погоджуюся – 21,5%
- Ні, не погоджуюся - 31.7%.
- Важко відповісти – 11,5%.

На твердження про те, чи громадяни мають отримати право захищати своє життя та безпеку на вулиці і приховано носити вогнепальну зброю, якщо вона придбана та зберігається легально та під жорстким контролем держави, українці відповіли так:

- Так, погоджуюся – 10,5%
- Скоріше погоджуюся – 13,8%
- Скоріше не погоджуюся – 23,4%
- Ні, не погоджуюся - 40.3%.
- Важко відповісти – 12,0%.

Відповідаючи на запитання про те, якщо надати українцям право на захист за допомогою власної вогнепальної зброї, придбаної під жорстким контролем держави, чи придбали б Ви особисто таку зброю для захисту від злочинців на вулицях, а також власної сім’ї і майна у себе вдома, українці відповіли так:

Так, придбав би - 13.8%
Скоріше придбав би - 13.3 %
Скоріше не придбав би - 11.3 %
Ні, не придбав би- 55.1 %
Важко відповісти - 6.6 %

Нагадаємо, раніше інформаційне агенство Грушевського, 5 повідомляло про те, що Києву нав'язують "молдавський сценарій" для Донбасу.Подписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте - все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.

Новости партнеров