Український посол розкрив таємницю візиту Путіна фото

Під час свого нещодавнього візиту до Словенії Володимир Путін спробував розхитати і без того крихку єдність Заходу, - вважає Надзвичайний і Повноважний Посол України Маркіян Лубківський. Інакше «що робив лідер майже 150-мільйонної Росії у 2-мільйонній Словенії у розпал туристичного сезону на Адріатиці і до чого тут Україна»?

На думку Лубківського цей, передусім, ритуальний візит словенці і європейські туристи надовго запам'ятають через перекриті автобани і тунелі, черги машин на десятки кілометрів, а політики та дипломати - як чергову спробу порушити і без того хитку єдність Заходу, точніше Європейського Союзу у питанні санкцій щодо Російської Федерації та позиції щодо України і українського питання.

Офіційно Путін прибув до Словенії з одноденним візитом для відзначення сотої річниці існування російської православної каплиці на перевалі Вршич, яку російські військовополонені звели у 1916 році на честь своїх соратників, що загинули тут від сходження снігової лавини. 

Цікаво, що після відвідин Вршича Словенія стала лідером на Західних Балканах за кількістю візитів Володимира Путіна - він вже втретє відвідує Словенію (в той час, як Путін двічі бував у Сербії у 2005 і 2015 рр. і лише один раз у Хорватії у 2007. 

«На Західних Балканах саме через члена ЄС і НАТО Словенію Росія намагатиметься розхитати позицію Євросоюзу щодо антиросійських санкцій і позиції щодо ситуації на сході України», - заявив Лубківський виданню LB.ua.

Екс-посол України в Республіці Хорватія (2006-2009) прогнозує, що Росія активно продовжуватиме здійснювати такі точкові кроки на Балканах. «В хід йтиме, з  одного боку, патетична героїзація минулого (як у випадку Вршича) і пошук "тем для зближення" з європейськими країнами (з історії, культури), а з іншого - ще дієвіші економічні пропозиції, "від яких важко відмовитися", - вважає Лубківський.

Для довідки: 
Маркіян Лубківський, координатор громадсько-політичного руху Валентина Наливайченка "Справедливість", 
посол, екс-посол України в Республіці Хорватія (2006-2009)    


Загрузка...

Оставьте первый комментарий