Україна вшосте приєднується до загальноєвропейської ініціативи – Тижня сталої енергетики фото

12-17 червня Україна вшосте приєднується до загальноєвропейської ініціативи – Тижня сталої енергетики. Представництво ЄС в Україні спільно зі своїми міжнародними і українськими партнерами запрошує осмислити енергетичний потенціал країни під час подій Європейського тижня сталої енергетики по всій Україні. Тиждень традиційно об’єднає тематичні заходи, семінари, виставки, прес-тури та майстер-класи у Луцьку, Києві, Дніпрі, Кам’янському (Дніпродзержинськ), Кривому Розі, Сєверодонецьку, Житомирі, Полтаві та інших містах.

Відкриє Тиждень 12 червня о 12.00 в Луцьку на Театральній площі Вальтер Треттон, керівник відділу програм допомоги "Енергетика, транспорт та навколишнє середовище", а також мер Луцька, представники посольств країн-членів ЄС, місцева влада та громадські активісти. 

«Серед основних напрямків співпраці з українським урядом і громадянським суспільством, на мою думку, має бути розробка законів про облік споживання води і тепла, а також енергоефективність будівель». – заначив Пітер Вагнер, керівник групи підтримки для України в Європейській Комісії, заявив. – «Іншим ключовим питанням є створення фонду для підвищення енергоефективності житлових будинків. Я сподіваюся, що ми досягнемо успіху. Це буде сприяти підвищенню енергоефективності в Україні. Я запевняю, що ЄС буде продовжувати підтримувати Україну». 

Після церемонії відкриття Тижня в Луцьку відбудеться виставка енергозберігаючого обладнання на Театральній площі, консультації з енергозбереження, велоквести, еко-виставки, майстер-класи зі створення сонячного колектору, енергетичний хакатон, тощо. 13 червня, у Луцьку відбудеться конференція «Угода мерів: нові горизонти і можливості». Запрошуємо обговорити на ній проблеми енергетичної реформи в Україні, створення партнерської мережі для сприяння Угоді мерів, програми і проекти в рамках Угоди мерів на 2020-2030 роки. Захід проводить Асоціація «Енергоефективні міста України». 

12 по 17 червня інші українські міста приєднаються до святкування Тижня із власними заходами. 

Експерти прогнозують, що Україна має потенціал збільшення використання відновлювальних джерел енергії до 21% в 2030 році. Допомагаючи Україні втілити цей амбітний план, ЄС підтримує низку програм. Зокрема, для бюджетної програми підтримки енергоефективності ЄС надав 46,6 млн євро. Через фонд E5P, в якому ЄС є одним з найбільших донорів, було надано 526 млн євро інвестицій для модернізації застарілої інфраструктури в Україні. 98 міст України вже застосовують енергозберігаючі технології за фінансової підтримки ЄС через програму «Угода мерів». Завдяки програмі ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» 300 місцевих громад по всій країні отримують підтримку своїх ініціатив з енергозбереження.Загрузка...

Оставьте первый комментарий