Україна більше не може розраховувати на підтримку Європи - Вессьє


09.01.2017 13:20:00На думку французького політолога, професора Сесіль Вессьє, майбутнє в Європі є не дуже позитивним для України.

Про це Вессьє заявила в інтерв`ю «Главкому».

Вессье вважає, що у Франції, скоріше за все, до влади прийде пропутінський кандидат. "Ніхто не може бути впевненим, що збережуться санкції проти Росії, ніхто не може бути впевненим, що буде хоча б мінімальна підтримка, що буде підтримано договір про Східне партнерство з Україною. Розумієте, Україна отримала набагато більше від ЄС, ніж могло здаватися на перший погляд. Бо в ЄС є Польща, країни Балтії. Франція поводилася прекрасно. Вона не продала Росії «Містралі». Олланд, якого дуже сильно критикують, не прийняв Путіна. Наш глава МЗС зараз дуже критикує Путіна, каже, що Росія завжди бреше" - наголошує експерт.

За словами політолога якщо на виборах переможе Марін Ле Пен, вона відразу запропонує вийти з Євросоюзу. Це спровокує кризу і у Франції, і у Євросоюзі. Буде такий бардак, що ніхто не матиме часу займатися Україною. 

Якщо переможе Фійон, скоріше за все, він визнає наявність проблем, але наголосить на тому, що Франція повинна займатися безробіттям. Тобто піде геть від слизьких питань. Водночас він скаже, що Франція продовжуватиме підтримувати Україну, проте додасть, що нам потрібно розмовляти з Росією, вести з нею бізнес тощо. 

Експерт наголосила, що Франція не відправлятиме війська на захист України, якщо російські війська дійдуть до Одеси. Так, будуть великі зміни, і вони будуть не тільки у Франції. Подивіться на США, на зміни, які відбулися у них. У Німеччині також незрозуміло що відбуватиметься. Майбутнє в Європі є не дуже позитивним щодо України.

"Можливо, вам здається, що досі підтримка Заходу не була достатньою. Але те, що було до останнього часу від Європи і від США, здаватиметься набагато більшим, ніж може бути через шість місяців" - вважає Вессье.

За словами політолога 85% французів погано і дуже погано ставляться до Путіна. Всі розуміють, що у Росії щось не так. Навіть ті, які кажуть, що Путін – це сильний лідер, на запитання, а чи вони самі хотіли б, щоб подібний лідер був президентом Франції, відповідають негативно. Але французькі політики розуміють, що у Росії є гроші, Росія – це великий ринок, що на ньому можна торгувати. От, наприклад, Фійон каже, що у Росії немає демократії, там є проблеми, там авторитарний режим. Однак при цьому він вважає, що нас це не стосується, що ми можемо вести бізнес із Росією, що це приноситиме прибуток. І якщо така співпраця приносить гроші або партіям, або бізнесу, то така взаємна співпраця може бути можливою. "Мені запам’ятався мені один коментар на кримську тематику, котрий залишив якийсь француз. Він пише, що Крим – це російська земля. Мовляв, подивіться, в Криму є палаци російських царів і немає жодного замку українських керівників. Тобто це, на його думку, доводить, що Крим завжди був російською землею. Розумієте, ми перебуваємо саме на цьому рівні незнання історії Росії і історії України. Тобто Крим для них – це не проблема. Це не та сама історія, що Чехословаччина за часів СРСР - додала Вессье.

На її думку політичне ставлення до Путіна змінюють які відбуваються в Алеппо, у Сирії. "Люди, звичайні громадяни, може, не зовсім розуміють, хто саме стріляє, але бачать, що бомблять літніх людей, дітей, бачать, що мільйони людей живуть у страху. Останнім часом я бачила дуже сильні реакції у французькому суспільстві проти тих політичних діячів, котрі підтримують Асада, зокрема проти Марін Ле Пен, Франсуа Фійона і лідера ультралівих Жан-Люка Мелашона. Подивимося, як події розгортатимуться далі, але це поворот у ставленні людей до політичних лідерів. Поки що 70% французів не зовсім розуміють, що Україна – це незалежна держава. Вони знали, що Чехословаччина – це незалежна країна, вони знали, що таке Угорщина. А щодо України вони не зовсім упевнені" - зазначила політолог.Подписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте - все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.

Новости партнеров