Україна планує посилити повітряну безпеку  фото

Як повідомляє прес-служба Міноборони України, представники командування Повітряних сил Збройних сил України зустрілися з експертами НАТО з питань реалізації Регіональної програми з безпеки повітряного простору (RASP) під керівництвом Рене ван дер Хайдена.

Сторони обговорили продовження консультацій експертів України і НАТО щодо техніко-експлуатаційного дослідження можливостей реалізації Регіональної програми НАТО з безпеки повітряного простору в Україні.

Перший заступник командувача ПС ЗСУ, генерал-майор Артур Артеменко, заявив: "Реалізація проекту RASP забезпечить Україні можливість транскордонної координації за рішенням інцидентів з безпеки в повітрі, розвине регіональну сумісність і взаємодію в просторі, поліпшить внутрішню цивільно-військову взаємодію".

За його словами, з огляду на діючу в Україні систему обміну даними про повітряну обстановку, цей проект дасть можливість значно підвищити ефективність моніторингу обстановки в повітрі.

Програма RASP передбачає отримання оповіщення в реальному часі від сусідніх країн щодо повітряних загроз і підозрюваних повітряних судах ("ренегатів") шляхом обміну даними, прямою голосовою координацією та впровадженням єдиних процедур.

Відмітимо, що в систему взаємного сповіщення за програмою RASP входять Норвегія, Польща, Туреччина. Долучитись до проекту планують: Грузія, Литва, Латвія, Молдова, США, Фінляндія і Франція.Загрузка...

Оставьте первый комментарий