Члени Комісії Сейму Латвії з питань громадянства та міграції  обговорювали рекомендації експертної групи щодо згуртування суспільства при президенту Раймонду Вейонісу. В ході дискусії виникли запеклі суперечки, пише Skaties.lv.

Голова експертної групи Ліесма Осе підкреслила, що автоматично присвоюючи латвійське громадянство дітям нерезедентів, держава продемонструвала б таким чином свою довіру.

 У свою чергу депутат від «Єдності» Хосам Абу Мері заперечив, що дитина-громадянин може стати проблемою для батьків-негромадян, тому що вони можуть їздити до Росії без віз, а для дитини доведеться їх оформлювати.

У свою чергу, Осе заявила, що для дітей нацменшин неважливо, якою мовою вони здобуватимуть освіту, головне — щоб вона була якісною. Вона підкреслила, що багато латишів хвилюються через незнання російської мови.

«Багато латишів засмучуються через те, що не знають російську. Мову взагалі треба звільнити від політичного впливу», — сказала Осі.

У свою чергу депутат від Латвійського об'єднання регіонів Арвидс Платперс попередив, що в Латвії досить багато нелояльних жителів, які стверджують, що не вивчатимуть  «собачу мову». 

Експертна група закликала автоматично присвоювати громадянство Латвії всім новонародженим дітям, у тому числі дітям негромадян. З рекомендаціями погодився президент Латвії Раймонд Вейоніс.

Нагадаємо, раніше інформаційне агенство Грушевського, 5 повідомляло, що Путін піде з Донбасу лише в обмін на український Крим.Загрузка...

Оставьте первый комментарий