У Польщі реагують на законопроект «геноцид поляків щодо українців» фото

Реакція польської громадськості на законопроект про «геноцид щодо українців», вчинений польською державою, показує, наскільки поляки вразливі на спроби фальшування історії польсько-українських відносин в XX столітті, - наголошують в організації «Захист доброго імені» (пол. Reduta Dobrego Imienia).

Документ у Верховній Раді зареєстрував минулого тижня позафракційний депутат Олег Мусій.

Відділення документації та аналізів організації «Захист доброго імені» підготувало звіт щодо цієї події, яка, як наголошується, «сколихнула» польську громадську думку.

«Реакція польської громадськості на цю ексцентричну подію показує, наскільки поляки вразливі на спроби фальшування історії польсько-українських відносин в XX столітті», - зазначають у «Захисті доброго імені».

«Як мовиться у нашому звіті, мотиви дій українського депутата Олега Мусія, який є автором законопроекту, можуть бути двозначними – або він атакує Польщу, оскільки хоче на випередження стерти різницю між жертвою і катами. Також можливим мотивом може бути бажання публічно укріпитися та піднятися вище у ієрархії українських радикалів», - мовиться у документі польської організації. Водночас Reduta заявляє, що незабаром «дасть адекватну відповідь щодо ситуації».

Згідно із доповіддю, «однією із можливих причин вчинку української сторони є не тільки перелом на тему Волинської різні з боку Сейму Польщі, але і прем’єра фільму „Волинь” Войцєха Смажовського, що має відбутися 7 жовтня».

«А тому такі абсурдні звинувачення щодо Польщі та поляків можуть бути формою випереджувального нападу, що має стерти межу між жертвами та злочинцями, аби таким чином викликати дезорієнтацію серед міжнародної громадськості», - відзначають у звіті.

Організація закликає водночас звернути увагу га те, що «серед знавців української тематики Олег Мусій перебуває на політичних задвірках України». Як наголошується у доповіді, нині тривають парламентські канікули, законопроект вже зареєстрований, а відтак найраніше подальша робота у цьому питанні може бути продовжена у вересні.

В оцінці Відділення документації та аналізів, «найбільш ймовірними мотивами автора законопроекту є бажання звернути на себе увагу громадськості, а також піднятися вище в ієрархії українських радикалів». А це відбувається за рахунок польсько-українських відносин. У такій ситуації слід здійснити відповідні кроки, - наголошують у звіті.

Radio PolandЗагрузка...

Оставьте первый комментарий