У міністерстві енергетики заявили про намір побудувати енергоміст в Європу фото

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик заявив про намір інтегрувати енергетичну систему України в ЄС. Про це він повідомив в ході конгресу "Енерго Весна - 2016".

За словами Насалика, на сьогоднішній день вже розроблений проект про відновллення експортного потенціалу електроенергії в Європу.

На думку міністра, реалізацію цієї мети покликаний задовольнити проект енергетичного моста Україна-ЄС. В основі цього проекту лежить відновлення 720 кВ лінії електропередач в напрямку Польщі ("Хмельницька АЕС - Жешув"). Також, планується добудувати третій та четвертий енергоблоки Хмельницької АЄС.

Окрім цього, він виступив з підтримкою реалізації проекту будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива з американською компанією Holtec як одну з умов енергетичної безпеки України та ослаблення її залежності від Росії.

Президент Національної атомної генеруючої компанії "Енергоатом" Юрій Недашковський в ході конгресу повідомив, що вартість запуску лінії електропередач 750 кВ в напрямку Польщі "Хмельницька АЕС - Жешув" буде коштувати 51 мільйон доларів.

За його словами, термін реалізації проекту становить 18 місяців.

"Дефіцит східноєвропейських колег складає від 6 до 9 тис. МВт. Це хороша ніша, яку ми могли б зайняти. "Росатомом "АЕС на 2,4 МВт в Білорусії може надовго перекрити її російською експансією. Тільки швидка реалізація цього проекту дозволить її зайняти ", - підкреслив Недашковський, зазначивши, що довгостроковий контракт на експорт електроенергії міг би послужити заставою для фінансування такого проекту.Загрузка...

Оставьте первый комментарий