У Фінляндії розпочали своєрідний єксперимент з отримання громадянами базового доходу - безумовної виплати у 560 євро, яка замінить допомогу по безробіттю, але буде виплачуватися навіть працюючим.Про це повідомляє Yle.

Мета експерименту - з'ясувати, чи спонукає додатковий дохід у розмірі 560 євро до пошуку роботи.

За жеребом вже вибрали перших учасників експерименту. Всього в експерименті, який почнеться в наступному році, будуть брати участь 175 тисяч осіб у віці 25-58 років, які отримали допомогу по безробіттю у листопаді 2016 року.
Ті, хто будуть отримувати базовий дохід, протягом двох років не будуть отримувати допомогу по безробіттю.

З 175 тисяч учасників за жеребом були обрані 2000 осіб, які протягом двох років будуть отримувати 560 євро на місяць. Допомога по безробіттю оподатковується, в результаті чого вона теж становить у середньому близько 560 євро.

Участь в експерименті є обов'язковою. Виплата базового доходу буде припинена, якщо учасник стане отримувати допомогу по догляду за дітьми вдома, переїде за кордон або почне службу в армії.

Нагадаємо, у Фінляндії почали розгляд перспектив країни щодо вступу в НАТО. Про це повідомляє національна телерадіомовна компанія в Фінляндії Yle з посиланням на зовнішньополітичне відомство країни.

"Міністерство закордонних справ Фінляндії повідомило, що в рамках роботи над доповіддю про зовнішню політику і політику безпеки будуть оцінені можливі наслідки вступу країни в НАТО", - повідомляє Yle.

Формулювати оцінку перспектив приєднання до Альянсу будуть: голова зовнішньополітичного інституту Тейя Тіілікайнен, колишній посол в Росії і Німеччині Рене Нюберг, колишній посол Швеції в Тель-Авіві, Гельсінкі та Лондоні Матс Бергквіст і голова Міжнародного інституту стратегічних досліджень та Женевського центру політики безпеки Франсуа Ейсбур з Франції.

Нагадаємо, що з 1994 року Фінляндія є партнером НАТО, але в альянс не вступала.

До 2014 року Фінляндія заявляла про своє нейтральний статус, проте ситуація різко змінилася після анексії Криму РФ і початку бойових дій на Україні. З цього моменту дискусія про членство в НАТО істотно активізувалася.


Загрузка...

Оставьте первый комментарий