У деокупації Донбасу з'явилася похмура перспектива


15.10.2017 19:52:00Якщо РФ розмістить на Донбасі миротворців - Україні доведеться виконати свою чатину "Мінська", що призведе до змін у Конституції.

Таку думку в ефірі ObozTV висловила відомий журналіст і блогер Лариса Волошина.

"Якщо Росія виконає свою частину Мінських домовленостей і піде з Донбасу, ми повинні виконати свою частину. А це - політичні зміни в Конституцію в частині децентралізації", - сказала вона.

Журналіст погодилася з реплікою ведучого про те, що таким чином у складі України виявиться "гангренозний шматок "русского міра"" - а громадяни навряд чи це спокійно сприймуть.

"Тоді санкції з Росії будуть зняті. А всі проблеми щодо імплементації політичної частини Мінських домовленостей ляжуть на плечі України", - сказала Волошина.

"Ми даємо РФ можливість вийти з Донбасу, передати цю територію іноземним миротворцям, які гарантуватимуть, що там пройдуть вибори, буде введений особливий статус і що саме таким буде Донбас", - зазначила вона.

Як відомо, раніше повідомлялось, що якщо не буде потужних зовнішніх факторів впливу, то деокупація окремих територій Донбасу може суттєво затягнутись.

Таку думку висловив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

"Я не думаю, що це (повернення Донбасу під контроль України, – "ред.") буде зараз швидко. За моїми оцінками, це може зайняти три-п'ять років. Знову ж таки, якщо не буде якихось потужних зовнішніх чинників, які вплинуть тим чи іншим боком на розвиток подій", – наголосив політик.

На його думку, у цій ситуації "зіграти на руку" Україні може загострення відносин між Росією і США на тлі Сирії, Іраку та Кореї.

Георгій Тука відзначив, що зараз помітна різниця між тим, як Росія веде себе в окупованому Криму та на Донбасі. І хоча в ОРДЛО Кремль навіть не планував вкладати якісь інвестиції, по відношенню до анексованого Криму фінансові можливості Росії все ж значно зменшилися.

Нагадаємо, раніше ІА "Грушевського,5" повідомляло, що стало відомо, чому Порошенко не запровадив військовий стан у 2014 році.Подписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте - все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.

Новости партнеров