За даними ЦВК, найвища явка виборців спостерігалася в регіонах західної України. Так, показник активності Тернопільської області сягнув 56,48%, у Львівській області - 56,31%, а на Волині - 55,29%.

Очікувано, що найменш активними виявилися Донецьк та Луганськ. Прийшли обирати місцеву владу всього 31,65% та 35,27% виборців, відповідно.

Неочікувано низька явка була у південних регіонах України: Херсоні (37,41%) та Миколаєві (38,48%).

Активність жителів Київської області сягнула 49,83%. Загальний показник явки виборців по Україні становить 46,61%.

Політолог Тарас Березевець спрогнозував, що в Україні буде нанижча явка за роки незалежності.

"Головних причин зо три. Перша - коли місцеві вибори не збігаються з парламентськими, інтерес до участі в них у виборця завжди нижче. Друга - ця кампанія стала найбільш сірою та невиразною за всі останні роки. Кандидати і партії не створили нічого вартого уваги. І виборець це оцінив по-своєму. Третя - вкрай незначне оновлення списків, поява колишніх регіоналів у т.зв. демократичних партіях. Основні партії так і не вловили ключового тренда - запиту суспільства на оновлення і відкриття "соціальних ліфтів". У результаті сьогодні, як і рік тому, буде багато сенсацій - падіння вчорашніх важковаговиків і успіх зухвалих новачків", - написав експерт на своїй сторінці в фейсбуці.Загрузка...

Оставьте первый комментарий