Суд дозволив затримати Онищенка, САП вживає заходів для його оголошення в розшук Інтерполом фото

Солом'янський райсуд м. Києва задовольнив клопотання представників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про затримання з метою приводу в суд для обрання запобіжного заходу народного депутата Олександра Онищенка, повідомляє прес-служба САП.

"Слідчий суддя Солом'янського райсуду м. Києва задовольнив звернення прокурорів САП про надання дозволу детективам НАБ України на затримання організатора схеми розкрадання газу народного депутата Онищенко з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування до нього запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою", - йдеться в повідомленні прес-служби САП, оприлюдненому у вівторок ввечері.

У свою чергу заступник генерального прокурора України - керівник САП Назар Холодницький заявив, що його відомство негайно передає відповідну вимогу до інших українських правоохоронних органів та Державної прикордонної служби для того, щоб організувати розшук Онищенка на всій території України.

Також, сказав він, САП готує "звернення для організації міждержавного і міжнародного розшуку Інтерполу".

"Після цього, наголосив Н.Холодницький, правоохоронні органи країн, що визнають юрисдикцію Інтерполу, будуть зобов'язані затримати Олександр Онищенка, що надасть можливість розпочати процес його екстрадиції до України.

"Мине дуже мало часу і Онищенко буде оголошений в розшук на всій території України, а також в міждержавний і міжнародний розшук", - спрогнозував керівник САП на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Як повідомлялося, НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) 22 червня викрили організаторів схеми із розкрадання коштів при видобутку і продажу природного газу в межах договорів про спільну діяльність з ПАТ "Укргазвидобування", в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн.

Верховна Рада 5 липня дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Олександра Онищенка - головного фігуранта "газової" схеми. 27 липня генеральний прокурор України Юрій Луценко в середу підписав повідомлення про підозру О. Онищенка. Між тим, до цього він, користуючись депутатською недоторканністю, виїхав з України.

Онищенко 29 липня заявив, що перебуває в Лондоні, оформлює посвідку на проживання і просить політичного притулку у влади Великобританії.

2 серпня він не з'явився на перший допит в Україні. Повторно викликаний на 5 серпня, нардеп знов не прибув на допит. Як пояснили в НАБУ, у разі повторної неявки підозрюваного буде запущено процедуру оголошення його в розшук. "Якщо він не з'явиться на допит повторно, ми звернемося до суду з проханням примусової доставки в суд і обрання запобіжного заходу", - сказав тоді Н.Холодницький. Спочатку, згідно з процедурою, О. Онищенка буде оголошено в розшук в Україні, потім – в міждержавний і міжнародний.

5 серпня генеральний прокурор України Юрій Луценко висловив переконання, що ймовірність екстрадиції Олександра Онищенка з Великобританії набагато вищою, ніж з РФ, де він перебував спочатку.

"Як ви думаєте, звідки Онищенка екстрадують швидше – з міста-героя Москви, де він був на той час, або зі столиці Об'єднаного королівства - Лондона, де він перебуває наразі. От скажіть, звідки швидше буде екстрадиція? Я стверджую, що вдвічі більше шансів на екстрадицію з Лондона", - сказав він на брифінгу в п'ятницю в Києві, коментуючи подальші можливі дії слідчих органів щодо притягнення до відповідальності народного депутата О. Онищенка.

Генпрокурор наголосив, що Великобританія "з її високою юридичною культурою" ніколи не відмовляла у видачі злочинців на підставі обґрунтованих документів. "Мені такі випадки невідомі", - заявив він.Загрузка...

Оставьте первый комментарий