Українці, які користуються державними субсидіями при оплаті за комунальні послуги, найближчим часом - після зростання мінімальної зарплати - втратять цю соціальну допомогу.

Таку точку зору висловив директор спеціальних проектів науково-технічного центру "Психея", кандидат технічних наук Геннадій Рябцев і додав, що підвищення заробітної плати фактично поставить хрест на наданні субсидійної допомоги від держави.

"Ми думали, за рахунок чого будуть фінансуватися субсидії? Будь ласка. За рахунок мінімальної зарплати. У бюджеті передбачено близько 110 млрд грн на субсидії. Коли виросте мінімальна зарплата, багато втратять субсидії на них можна буде заощадити", – повідомив Рябцев у коментарі виданню "Гордон".

За його словами, зростання "мінімалки" не торкнеться багатьох бюджетників, оскільки відповідно до тарифної сітки підвищення не відбудеться.

"Ніхто не говорить про підвищення зарплати для всіх. 3200 гривень – тільки мінімалка. Ніякого зв'язку між нею і тарифною сіткою вже не буде. Всі думали пропорційно зростуть зарплати у відповідності з тарифною сіткою. Але вже прийнято рішення про підвищення ставок лише на 10-50%. І тепер дивно буде виглядати, коли прибиральниця буде отримувати стільки ж, скільки дипломований фахівець в районній лікарні чи школі. Тобто все це, швидше, популістські заяви уряду, ніж реальні дії щодо поліпшення життя людей", – переконаний Рябцев.

Також він наголосив, що зростання "мінімалки" спровокує масові звільнення працівників, оскількі дрібні підприємства не матимуть ресурсів для підвищення зарплатні.

Нагадаємо, раніше Грушевського, 5 повідомляв, що мешканці столиці платитимуть за охорону теплових лічильників із власних кишень.Загрузка...

Оставьте первый комментарий