Стало відомо, коли Україна поверне Донбас


09.09.2017 20:43:00Україна зможе повернути окуповані території Донбасу та Крим приблизно за 10 років.

Таку думку висловив політолог, аналітик Українського інституту майбутнього Ігор Тишкевич в інтерв’ю для видання "Апостроф".

"Я – оптиміст, і вважаю, що в середньостроковій перспективі – не більше 10 років – Україна зможе повернути Донбас і Крим, якщо вона цього захоче. Але я не вважаю, що візова лібералізація буде ключовим моментом цього повернення. Ключовим моментом є те, чим стане Україна через 5-10 років. Якщо це буде потужна держава з ефективною економікою і можливостями для людей до самореалізації, повернення Криму і Донбасу буде всього лише питанням бажання самої України", – наголосив політолог.

Однак, за його словами, якщо Україна залишиться в стані "олігархічного договорняка", то в такому випадку від України нічого не буде залежати.

Тишкевич відзначив, що реінтеграція Донбасі можлива, питання лише стоїть в тому, на яких саме умовах.

"Якщо в Києві захочуть зробити Донбас частиною України, то цьому нічого не перешкоджає. Основна теза російських політиків: Донбас – це Україна. Тому реінтеграція на умовах Росії можлива буквально через 24 години", – запевняє він.

Для цього, за словами Тишкевича, Порошенку доведеться погодитися на особливий статус Донбасі у провести вибори. Щоправда, при такому сценарії Донбас лише формально стане частиною Україною, але там так і залишаться "колишні підлеглі "Гіві" та "Мотороли".

"Реінтеграції на українських умовах, з відсіканням терористичного елемента, збереженням безпеки для політичної системи, яка тільки починає вибудовуватися, в найближчі півтора року я не бачу", – резюмував він.

Нагадаємо, раніше ІА "Грушевського,5" повідомляло, що встановити мир на Донбасі буде важко з кількох причинПодписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте - все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.

Новости партнеров