"Справа Лавриновича": екс-міністра арештували на 60 діб


15.09.2017 16:50:00Колишньому міністру юстиції Олександру Лавриновичу суд обрав запобіжний захід - шістдесят днів арешту.

Відповідне рішення у п’ятницю оголосила суддя Олеся Батрин, повідомляє Укрінформ.

«Суд ухвалив клопотання щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів », - сказала Батрин.

Як відомо, співробітників Міністерства юстиції допитували у ході розслідування справи про захоплення влади за допомогою незаконного повернення Конституції 1996 року у 2010 році.

"Нам давно відомо про цю кримінальну справу. У рамках неї були допитані працівники Міністерства юстиції. Ми намагалися підняти всі документи того періоду, щоб допомогти слідству. Навіть я була на допиті в прокуратурі – намагалися пояснити, як ця процедура відбувається в міністерстві…", – сказала перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова.

"З 2014 року проводився збір доказів. І пана Лавриновича допитували на окремому з етапів", – сказала Севостьянова.
Сама Севостьянова була на допиті один раз.

"Ми в той період не працювали і нам невідомо, що насправді відбувалося тоді в міністерстві, але ми роз'яснили саму процедуру того, як це відбувається, як заходять документи в Мін'юст, яка їх процедура", – сказала вона.

За словами чиновниці, "слідство звертало увагу на те, що коли міністром юстиції був пан Лавринович, за один день вийшов спеціальний випуск вісника, в якому за ніч опублікували новий текст Конституції – і ставилося запитання, чи так буває на практиці зараз…".

При цьому Севостьянова уточнила, що питання не в тому, що це сталося швидко, а в тому, що це взагалі відбулося.

"Рішення було прийнято Конституційним Судом, а після цього вже текст був приведений із Конституцією у відповідність", – уточнила вона. 

"Ми будемо дивитися, чи достатньо зібрано доказів прокуратурою, але справді такий факт відбувався: було змінено Конституцію. Суд буде давати оцінку всім доказам", – додала чинна заступниця міністерства юстиції.

Вона вважає, що Віктор Янукович спробував повернути собі повноваження Леоніда Кучми, – і "перспективи в цій справі є".

Раніше Генеральна прокуратура заявила, що повідомила про підозру екс-президенту Віктору Януковичу та колишньому міністру юстиції Олександру Лавриновичу у захопленні влади за допомогою незаконного повернення у 2010 році Конституції зразка 1996 року.

Олександр Лавринович заявив, що лише виконував свої обов'язки міністра, а чинна влада просто шукає "якийсь кримінал на Януковича".

"Зміни до Конституції приймаються і приймаються у ВР, процедура їх ухвалення описана. Міністерство юстиції публікує всі рішення Конституційного Суду – це обов'язок", – сказав він.

Лавринович також наголосив: "Конституційний Суд нічого не повертав, він визнав неконституційним закон, яким вносились зміни до Конституції в 2004 році".

Як відомо, 30 вересня 2010 року Конституційний Суд у закритому режимі скасував політичну реформу від 2004 року. Тим самим суд під головуванням Анатолія Головіна повернув у дію Конституцію 1996 року.

Відтак, Віктор Янукович отримав ширші повноваження, ніж мав Віктор Ющенко, – такі, які мав ще Леонід Кучма. А повноваження Верховної Ради звузилися.

22 лютого 2014 року, одразу після втечі Віктора Януковича, Верховна Рада своєю постановою повернула до Конституції зміни від 2004 року. Крім того, 2 червня 2016 року парламент забрав у президента право утворювати суди.

Нагадаємо, раніше ІА "Грушевського,5" повідомляло, що Порошенко переконаний, що Україна істотно просунулася у подоланні корупції.Подписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте - все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.

Новости партнеров