Скільки банків ще зникне в Україні


11.01.2017 22:06:00В Україні найближчим часом може зникнути ще 10-20 банківських установ, що пов'язано із вимогами Міжнародного валютного фонду щодо зачиски банківського сектору від проблемних банків.

Про це повідомив Василь Поворозник, старший економіст Міжнародного центру перспективних досліджень і додав, що кінцева цифра може бути і більшою.

"В минулому році було ліквідовано трохи більше 80 банків. Тобто, це третина банківської системи України. Напевно, в цьому році піде ще 10-20 банків. Точну цифру, мабуть, ніхто не скаже. Не треба забувати, що зачистка банківської системи є однією з вимог МВФ. Це вимога, яку ми в принципі виконуємо. Є питання до процедури, як це виконується, до медіа-підтримки процесу зачистки банківської системи, а також до істотного зростання тиску на Фонд гарантування вкладів", - пише експерт у своїй статті для видання "Апостроф".

Поворозник переконаний, що навряд чи можна сприймати нинішню ситуацію в банківському секторі як бажання окреммих фінустанов стати монополістом.

"Я бачу цю ситуацію як зачистку. Безумовно, є питання по процедурі. Але в цілому - це дуже позитивно. В Україні дійсно було дуже багато банків, є питання до якості їх активів, до рівня капіталізації. Тому скорочення кількості банків - це наша тенденція, яку ми будемо спостерігати, можливо не один рік", - додав експерт.

Нагадаємо, раніше інформаційне агенство Грушевського, 5 повідомляло, що українці не готові купувати зброю для самозахисту.Подписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте - все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.

Новости партнеров