НАБУ не звертає уваги на поради Адміністрації Президента та боїться тиску ЗМІ щодо резонансних справ. Крім того, "телефонне право" тепер не має жодного впливу на діяльність Національного антикорупційного бюро.

Про це повідомив глава НАБУ Артем Ситник і додав, що нова система не може працювати за старими правилами, а, відтак, прозорість НАБУ для Ситника є першочерговою.

"Сказати, що немає тиску, то це була б, звичайно, неправда. Тиск є. І тиск є в першу чергу через ЗМІ. Коли, наприклад, ми порушуємо провадження і оголошуємо підозру по Одеському припортовому заводу – відразу починається якась стаття або сюжет у ЗМІ, що ми зірвали приватизацію цього об’єкту. Починаємо обшук в "МАУ" – "1+1" там... Тобто це основний вид тиску", - повідомив Ситник в інтерв'ю виданню "Радіо Свобода".

За його словами, "Телефонне право" більше не діє, оскільки воно суперечить принципам роботи антикорупційного бюро.

"І воно не діє тому, що з самого початку ми брали курс на повну відкритість і прозорість нашого органу. І ми просто собі навіть не можемо дозволити зупинятися або робити якісь кроки назад по якихось кримінальних провадженнях. Ми зараз створили таку систему, яка може йти тільки вперед", - повідомив глава НАБУ.

Також Ситник заявив, що Бюро намагається не зважати на "рекомендації" Адміністрації Президента.

"Ми на це не зважаємо. Оскільки розуміємо, що це знову ж таки буде величезний удар по наших органах новостворених. Тому ми розслідуємо справи, доходимо до певного етапу, коли ми вважаємо, що дійсно зібрані достатні докази для підозри, і ми рухаємося далі".

Нагадаємо, раніше Грушевського, 5 повідомляв, що в ОБСЄ назвали головну умову миру на Донбасі.Загрузка...

Оставьте первый комментарий