Син Кононенко замість безкоштовної спортивної школи відкрив приватний фітнес-клуб фото

Київська влада доручила  реконструювати старі радянські корпуси табору «Юнга» підприємству президента України Петра Порошенка та заступника голови його фракції Ігоря Кононенка. Політики-бізнесмени зобов’язалися на місці старого табору відкрити безкоштовну дитячу юнацьку спортивну школу. А в результаті там відкрився приватний тенісний фітнес-клуб. Із готелем, баром, басейном. Про це йдеться у сюжеті програми «Схеми»

«Міжнародна тенісна академія» – це другий великий спортивний об’єкт після фітнес-клубу «5 елемент», пов’язаний із найвищими посадовцями України – президентом України та його оточенням. На території – фітнес-клуб, фудкорт, готель, 19 тенісних кортів.

Але не всі знають, що на цьому місці планувався інший заклад – дитяча юнацька спортивна школа.

Після зміни влади і вже за мерства Віталія Кличка, у грудні 2014 року, Київрада голосує за передачу цієї території – 2,6 гектара колишнього піонерського табору «Юнга» заводу «Ленінська кузня», якою володіє президент Петро Порошенко та його армійський друг і заступник голови його фракції у Верховній Раді Ігор Кононенко, для реконструкції будівель і споруд під дитячу юнацьку спортивну школу.

«Депутати від фракції «УДАР-Солідарність», які є наближеними до Порошенка, переконували, що ми, ухвалюючи таке рішення, зробимо хорошу справу, діти можуть займатися, хоча, як я і кажу, в мене були обґрунтовані підозри, що це буде винятково елітний заклад», - розповідає член земельної комісії Київради Галина Янченко.


Після завершення реконструкції у 2015 році табір «Юнга» так і не став дитячою юнацькою спортивною школою.

Від Міністерства молоді і спорту на запит програми «Схеми», надійшла відповідь, що «Міжнародна тенісна академія» не відноситься до дитячої юнацької спортивної школи».

Знімальна група програми «Схеми» завітала туди під виглядом батьків, які хочуть записати дитину на тенісні заняття. Заклад працює, як спортивний клуб.

«Відвідування на один день нашого комплексу як фітнес-клубу. Якщо ви розглядаєте поплавати, то є два басейни, дворівневий тренажерний зал, провести день для дорослого – 450 гривень, 300 для дитини», – розповіла у клубі менеджер.

У прейскуранті послуг, який надав менеджер, заклад і сам себе позиціонує не як спортшколу, а саме як приватний фітнес-клуб. Влітку 10 годин занять тенісом із тренером обійдеться у 3690 гривень, 20 тренувань із тренером – 6970 гривень. Двотижневе проживання дитини в академії із заняттями тенісом також обійдеться недешево.

«Якщо на два тижні влаштувати дитину, буде теніс як факультатив, – 8 610 гривень. З проживанням і харчуванням», – розповіли у «Міжнародній тенісній академії».

цены.jpgОт і виходить: якби орендарі виконали умови договору і зробили б з табору дитячо-юнацьку спортивну школу, то вона мала б бути безкоштовною.

Заступник міністра молоді та спорту Іван Гоцул підтвердив «Схемам» у відповіді на запит, що законом України «Про фізичну культуру і спорт» не передбачено плату за тренувально-навчальний процес у дитячо-юнацьких спортивних школах.

У цьому і криється принципова різниця. Київрада надала ділянку «Ленінській кузні» в оренду саме для створення ДЮСШ. Це передбачає безкоштовне навчання дітей. Натомість структура з орбіти Порошенка-Кононенка відкрила приватний спортивний заклад із захмарними для більшості українських родин цінами.

Та й узагалі дитячо-юнацька спортивна школа передбачає такі поняття, як навчальний рік, канікули, контрольні нормативи, а навчальні програми мають затверджуватися міністерством, а в кінці навчання має видаватись свідоцтво державного зразка. Усього цього в приватній «Міжнародній тенісній академії» Кононенків, звісно, немає.
І оскільки «Ленінська кузня» так і не реконструювала табір у дитячу спортшколу, це і є порушенням умов договору із містом – підсумовує юрист Богдан Боровик.

«Це є порушення умов договору. Договору оренди землі, який укладено з Київрадою. Питання в тому, що наслідків цих порушень прямо законодавством не передбачено. І саме цим і скористалися. І користувалися в багатьох випадках», – зазначає юрист.

Але секретар Київради із президентської фракції Порошенка «Солідарність» Володимир Прокопів, який на час передачі землі в оренду був головою земельної комісії, не вважає, що місто ошукали.

«Коли замість спортивної школи побудували тенісну академію, то це те саме, тільки вищого спрямування. Єдине, чого не робить зараз тенісна академія, порівняно з тим, що могла б робити, маючи там школу, не дає дітям середньої освіти», – вважає Володимир Прокопів.

Секретар Київради Володимир Прокопів: «Коли замість спортивної школи побудували тенісну академію, то це те саме, тільки вищого спрямування».

Товариство з обмеженою відповідальністю «Міжнародна тенісна академія» – юридична особа, яка вже здійснює діяльність на місці невідкритої ДЮСШ. Її кінцевим бенефіціаром є народний депутат Ігор Кононенко. Але все вказує на те, що цим бізнесом опікується його син – Віталій Ігорович Кононенко, який і сам захоплюється тенісом.

Кононенко-молодший у 2014 році був керівником «Міжнародної тенісної академії». Тепер, відповідно до даних сайту організації, є директором з розвитку.

«Схемам» так і не вдалося поспілкуватися з Ігорем Кононенком. «Піарники» академії відмовили у організації інтерв’ю з ним. Слухавку він не брав, а згодом вимкнув телефон.

Тому знімальна група програми вирушила до парламенту, аби поспілкуватися з його батьком – депутатом Ігорем Кононенком. До речі, у дворі його маєтку неподалік Верховної Ради – також тенісні корти.

«Там юридичної підміни ніякої нема. Перша позиція. Друга позиція – дійсно, є положення, ще «совкове», Радянського Союзу, щодо статусу ДЮСШ. Таке ж положення є щодо статусу шкіл. Виконати його ні одне, ні друге, ні третє майже неможливо. Більше того, я прошу підтримати цей проект. Бо це діти, це спорт і це молодість», – сказав Ігор Кононенко у коментарі «Схемам».

Те, що на вулиці Міській, 9 мала бути дитяча юнацька спортивна школа, безкоштовна для дітей і юнаків, найближчим часом, схоже, просто забудуть.

Нині до розгляду на сесії Київради готується рішення про зміну орендаря землі під тенісною академією. Землю заберуть у «Ленінської кузні» і передадуть товариству «Міжнародна тенісна академія» з метою «обслуговування будівель та споруд спортивно-оздоровчого комплексу «Міжнародна тенісна академія». І тут про спортшколу уже – ні слова.
Загрузка...

Оставьте первый комментарий